Tėvai neskuba: Klaipėdos darželiuose - vos po vieną vaiką
Tėvai neskuba: Klaipėdos darželiuose - vos po vieną vaiką

Daliai šalies ikimokyklinio ugdymo įstaigų vėl priimant darželinukus, Klaipėdos mieste į 10 darželių eina tik 13 vaikų. Savivaldybė svarsto, kad didesnio darželinukų skaičiaus sulauks tik po savaitės, kuomet daugiau tėvų grįš į darbus.

„Šiandieną dirba 10 įstaigų ir turime tik 13 vaikų. Po vieną vaiką beveik visose įstaigose, išskyrus dvi įstaigas, kuriose yra po du vaikučius“, – tv3.lt kalbėjo Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė.

Savivaldybė nevykdė išankstinės registracijos į darželius, tačiau apklausė tėvus apie jų poreikius.

„Didesnė dalis, matyt, dirbs nuo gegužės 4 dienos. O kaip rytoj, kokia situacija, matyt, kiekvieną dieną bus vis kitokia situacija. Dėkojame klaipėdiečiams, kurie yra sąmoningi ir supranta, kad vis dėlto karantinas tęsiasi ir išlieka užkrato rizika“, – sakė L. Prižgintienė.

Tuo metu Kaunas, kuriame veiks tik dvi ikimokyklinio ugdymo įstaigos, nuo pirmadienio pasirengęs priimti apie 200 vaikų. Vilnius skaičiuoja, kad savaitės pradžioje sulauks 574 darželinukų, dirbs 95 iš 137 sostinės darželių.

Vyriausybės sudarytame keturių etapų karantino švelninimo plane numatoma, kad lopšeliai, darželiai, mokyklos, neįgaliųjų vaikų ir suaugusiųjų dienos centrai visu pajėgumu galėtų veikti tik atšaukus karantiną, o tai būtų daroma atsižvelgus į epidemiologinę situaciją šalyje.

Priims ne visus vaikus

Pirmiausia tėvams būtina žinoti, kad į darželius savo atžalų jie vesti negali tuomet, kai mažieji serga lėtinėmis ligomis, dėl kurių tėvai gali gauti nedarbingumo pažymėjimą. Taip pat vaikai turi likti namuose, kai gyvena kartu su asmenimis, kurie priskiriami rizikos grupėms, tai – vyresni nei 60 metų asmenys ir žmonės, sergantys lėtinėmis ligomis.

Savivaldybės įpareigojamos organizuoti vaikų priežiūros paslaugas, kai tėvai ar vaiko globėjai pateikia darbdavio pažymą dėl būtinumo dirbti, t. y., kai abu tėvai privalo dirbti ir neturi kam palikti vaiko namuose.

Asmenys, atlydintys vaikus į darželį, privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones). Šalia įėjimo į įstaigą ir patalpas, kur prižiūrimi vaikai, turi būti suteikta galimybė dezinfekuoti rankas, bet vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Į įstaigą gali būti priimami tik nekarščiuojantys vaikai. Vaikams, kuriems pasireiškia karščiavimas (37,3 laipsniai) ar kurie turi ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų, ūmių žarnyno infekcijų ir kitų užkrečiamųjų ligų požymių (sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, viduriavimas, vėmimas, vėrimai ir pan.), nebus priimami dalyvauti grupės veikloje.

Dirbs mažose grupėse

Darželiai savo paslaugas privalo organizuoti ne didesnėse kaip 10 asmenų grupėse. Darbuotojai turi dirbti tik vienoje grupėje, o vaikai privalo lankyti tą pačią grupę, kad nebūtų galimybės kontaktuoti su vaikais kitose grupėse nei patalpose, nei lauke. Vienam vaikui darželyje turi tekti ne mažesnis kaip 4 kv. m plotas.

Vaikus prižiūrintys asmenys taip pat privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugas. Tai pat įstaigoje negali dirbti darbuotojai, kurie karščiuoja ar jiems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų, ūmių žarnyno infekcijų ir kitų užkrečiamųjų ligų požymių (sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, viduriavimas, vėmimas, vėrimai ir pan.). Su vaikais negali dirbti darbuotojai, priklausantys rizikos grupei. 

Darbuotojų kūno temperatūra matuojama iškart atvykus į darbą. O tie, kuriems pasireiškia anksčiau minėti ligų požymiai, nedelsiant nušalinami nuo darbo ir turi kreiptis į medikus.

Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!

Raktažodžiai
Sidebar placeholder