Vaikus darželyje nori palikti anksčiau
Vaikus darželyje nori palikti anksčiau

Tėvai, auginantys ikimokyklinio amžiaus vaikus, pageidauja, kad Klaipėdos mieste būtų paankstintas vaikų darželių darbo laikas. Tuo tikslu interneto svetainėje www.peticijos.lt įkelta peticija ir renkami parašai.

Šiuo metu uostamiesčio darželiai atsidaro 7 val. 30 min. Pasak peticijos autorių, Klaipėda - viena iš nedaugelio savivaldybių, kurioje darželiai dirbti pradeda taip vėlai. Vilniuje, Šiauliuose, Kaune ar net Kretingoje darželiai pradeda darbą 7 val. arba 6 val. 30 min. (tokiu laiku atidaroma bent viena grupė).

"Klaipėdos darželių darbo laikas nuo 7 val. 30 min. sukelia daug nepatogumų tėvams, kurie pradeda darbo dieną 8 val. ar anksčiau. Ypač sunku toms šeimoms, kuriose yra keli vaikai ir juos reikia pristatyti į skirtingas ugdymo įstaigas arba vienas / abu tėvai dirba už Klaipėdos miesto ribų", - rašoma peticijoje.

Jei nėra galimybės paankstinti visų darželių darbo laiką, siūloma, kad bent viena grupė ugdymo įstaigose darbą pradėtų anksčiau. Tai, anot peticijos autorių, sumažintų stresą tėvams, kurie stengiasi nepavėluoti į darbą, ir oficialiai padidintų auklėtojų apmokamų darbo valandų skaičių. Per šią savaitę peticiją pasirašė 187 asmenys.

Klaipėdos savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė sakė apie peticiją negirdėjusi. "Darbo grupė šiuo metu peržiūri uostamiesčio ikimokyklinių ugdymo įstaigų darbo modulius ir laiką. Yra darželių, kuriuose yra galimybė pasirinkti 12 valandų dirbančią grupę, tačiau poreikis tam yra mažas. Jeigu bus poreikis, komisija kiekviename darželyje spręs, ar reikia anksčiau darbą pradedančios budinčios grupės", - sakė vedėja.

Darbo grupei priklausanti Vakarų Lietuvos tėvų forumo projektų vadovė Aušra Zarambienė teigė taip pat sulaukusi tėvų kreipimosi dėl darželių darbo laiko paankstinimo. "Anksčiau darželiuose veikė budinčios grupės, kurios pradėdavo darbą anksčiau, tačiau keičiant darbo modulius jų neliko. Dabar tokia grupė sudaroma tik jeigu susirenka ne mažiau kaip 12 vaikų ir tėvai sutinka už ją papildomai mokėti. Tokio dydžio grupės nesusidaro, tačiau jeigu poreikis yra - svarstysime galimybes, kaip jį patenkinti, svarstysime šį klausimą darbo grupėje", - žadėjo pašnekovė.

Sidebar placeholder