A. Veryga: darželiai negali būti atidaromi masiškai
A. Veryga: darželiai negali būti atidaromi masiškai

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pabrėžia, jog trečiadienį priimti Vyriausybės sprendimai neleidžia masiškai atidarinėti vaikų darželių.

„Daug diskusijų kyla dėl vaikų priežiūros, tai noriu dar kartą akcentuoti: Vyriausybė nepriėmė jokio sprendimo, kad masiškai atidarytų ikimokyklinio ugdymo įstaigas“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė A. Veryga.

Pasak jo, trečiadienio posėdyje tik patikslinta ankstesnė nuostata, jog savivaldybės privalo pasirūpinti vaikais tais atvejais, kai tėvai neturi, kur jų palikti.

„Tikrai būtų labai neatsakingas žingsnis, jeigu staiga būtų atlaisvinta dar viena sritis“, – sakė A. Veryga.

Pasak ministro, realu, kad vaikų darželiai su tam tikrais apribojimais galėtų pradėti veikti gegužę.

„Jeigu nieko bloga neatsitiks, tikėtina, kad gegužės mėnesį galėtų šitos veiklos būti atlaisvintos. Su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija yra tam ruošiamasi, yra vertinama, kiek yra rizikos grupės darbuotojų darželiuose, nes vėlgi turime užsitikrinti, kad darželiai galėtų veikti ir nekviesdami į darbą tų asmenų, kurie yra vyresni nei 60 metų amžiaus, kurie serga lėtinėmis ligomis, nekeldami jiems pavojaus, turime eliminuoti tą grupę vaikų, kurie grįžta namo pas vyresnio amžiaus rizikos grupės asmenis. Tam reikia tiesiog pasiruošti“, – sakė ministras.

Vilnius ir Klaipėda nuo pirmadienio žada atverti vaikų darželius dirbančių tėvų vaikams.

Darželiai ir mokyklos šalyje uždarytos nuo kovo 16 dienos, kai paskelbtas visuotinis karantinas. Trečiadienį Vyriausybė jo galiojimą pratęsė iki gegužės 11 dienos, tačiau nuo pirmadienio įpareigojo savivaldybes užtikrinti visų vaikų ir neįgaliųjų priežiūrą, maitinimą ir mokymą, jei darbuotojas negali dirbti nuotoliniu būdu ar nėra galimybės užtikrinti neįgaliųjų priežiūros namuose.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder