Dėl saviizoliacijos patikrinta per 180 žmonių
Dėl saviizoliacijos patikrinta per 180 žmonių

Dėl izoliacijos laikymosi patikrinta per 180 asmenų, visi jie vykdė reikalavimus, pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

Iš viso saviizoliacijos turi laikytis 849 gyventojai: 334 patvirtinta COVID-19 liga, jie gydomi namuose, dar 515 turėjo sąlytį su sergančiuoju arba jiems įtariamas koronavirusas.

Tikrinimai vykdyti atsitiktinės atrankos būdu rugpjūčio 10–14 dienomis.

Pasak centro, praėjusią savaitę patikrinti 66 sergantieji ir 116 privalėjusių izoliuotis dėl sąlyčio su sergančiuoju ar įtarimų koronavirusu.

„Kadangi visų izoliuotų asmenų patikrinti nėra galimybės, tikrinami atsitiktinai pasirinkti asmenys.

Pastarosios savaitės patikrinimų rezultatai, kuomet pažeidimų dėl saviizoliacijos reikalavimų laikymosi nenustatyta, leidžia džiaugtis atsakingu visuomenės požiūriu siekiant užkirsti kelią koronaviruso infekcijos plitimui“, – pranešime teigia Nacionalinio visuomenės sveikatos centro vadovas Robertas Petraitis.

Keturiolikos dienų izoliacijos laikotarpis nustatytas atsižvelgus, kad per tokį laiką nuo infekcinės ligos sukėlėjo patekimo į organizmą pradžios pasireiškia arba nepasireiškia simptomai, būdingi koronavirusinei infekcijai, t. y. karščiavimas, dusulys, kvėpavimo sutrikimai, kosulys ir kita.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder