Lengvuoju automobiliu kontrabandą vežęs azerbaidžanietis nesitikėjo baudžiamosios atsakomybės
Lengvuoju automobiliu kontrabandą vežęs azerbaidžanietis nesitikėjo baudžiamosios atsakomybės

Sekmadienio rytą Kybartų kelio poste buvo sulaikytas beveik 10 tūkst. eurų vertės cigarečių kontrabandos krovinys. Nelegalius rūkalus vežęs azerbaidžanietis neslėpė nuostabos ir nusivylimo, kai sužinojo, jog vietoj administracinės atsakomybės teks susidurti su baudžiamąja. 

Po Naujųjų metų įsigaliojus Baudžiamojo kodekso pakeitimams (anksčiau baudžiamoji atsakomybė prasidėdavo gabentos kontrabandos vertei viršijus 250, o nuo 2019 m. sausio 1 d. – 150 bazinį baudų dydį) daugeliui pažeidėjų teko nemaloniai nustebti. 

Taip nutiko ir vasario 24 d. (sekmadienio) rytą į Kybartų kelio postą lengvuoju automobiliu „Peugeot 607“ iš Rusijos Kaliningrado srities atvažiavusiam azerbaidžaniečiui A. A. Nors vairuotojas deklaravo nieko draudžiamo nevežantis, patikrinę jo mašiną rentgeno kontrolės sistema, muitinės pareigūnai jos dugne aptiko įrengtas slėptuves. Įdomu, kad tebuvo panaudotos dvi iš jų, o likusios buvo tuščios (matyt, automobilis buvo tikras kontrabandos gabenimo „veteranas“). Atsarginio rato vietoje ir už galinių sėdynių atlošų įrengtose ertmėse pareigūnai rado 3 100 pakelių rusiškų cigarečių „Golden Gate Red“ ir „Golden Gate Blue“. Bendra nelegalių rūkalų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 9 703 eurai. 

A. A. neslėpė nusivylimo, sužinojęs, kad yra sulaikytas, o už pažeidimą jam gresia baudžiamoji atsakomybė. Jis sakėsi viso labo norėjęs užsidirbti: už 60 eurų pažadėjęs nepažįstamiesiems nuvairuoti „Peugeot 607“ iš Kaliningrado srities per Lietuvą į Lenkiją – Suvalkus. Nelabai bijojo ir dėl rizikos įkliūti, mat blogiausiu atveju tesitikėjo administracinės atsakomybės ir baudos. Tokiu „uždarbiu“ Kaliningrado srityje esą susivilioja ne vienas: sulaikytos cigaretės ten kainuoja apie 80 centų už pakelį, kai Lietuvoje jas galima parduoti maždaug už 3, 13 eurų. 

Nelegalus krovinys, automobilis (jo vertė apie 1000 eurų) buvo sulaikyti, vairuotojas taip pat sulaikytas dviem paroms. MKT Kauno skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos, jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūra. 

Šiandien A. A. buvo skirta kardomoji priemonė – piniginis užstatas.

Sidebar placeholder