Nelegalios lenktynės tebealsuoja mirtimi
Nelegalios lenktynės tebealsuoja mirtimi

Vakar teismo nuosprendį išgirdo 20 metų Dovydas M., pernai Šiauliuose nelegalių lenktynių trasoje automobiliu mirtinai sužalojęs 22 metų motociklininką. Po tragedijos ši lenktynių trasa likviduota, bet adrenalino mėgėjų nuo lenktynių su mirtimi tai neatgraso - jie bando rinktis kitose vietose.

Šiaulių pašonėje esančiame apleistame lėktuvų pakilimo take rengiamas nelegalias lenktynes skaudi avarija nutraukė pernai balandžio 18 d. vakare. Lengvąjį automobilį vairuojantis tuomet dar 19-metis Radviliškio rajono gyventojas Dovydas M., sukdamas kairėn, nepraleido atvažiuojančio motociklo. Šis įsirėžė į kelią užstojusį automobilį. Motociklo vairuotojas 22 metų šiaulietis Mantas K. buvo nublokštas nuo transporto priemonės, krito ant grindinio ir patyrė sunkią galvos smegenų traumą. Nukentėjusysis buvo skubiai nuvežtas į Respublikinės Šiaulių ligoninės Chirurginės reanimacijos ir intensyvios terapijos skyrių, bet medikų pastangos išgelbėti vaikino gyvybę nuėjo perniek. Taip ir nepabudęs iš komos sužalotasis užgeso po avarijos praėjus 5 paroms.

Dovydas M. teisme pasakojo nelegaliose automobilių lenktynėse nedalyvavęs. Esą ketinęs pasistatyti automobilį ir važiavęs iki posūkio. Prieš sukdamas sustojęs, praleidęs dvi mašinas. Vėliau, būdamas įsitikinęs, kad niekas nevažiuoja, pradėjęs suktis. Liudytojai teigė, kad automobilio vairuotojas galėjo matyti motociklą, bet pamatė per vėlai, kai jo dėmesį šūksniais ir švilpimu atkreipė kiti lenktynių vietoje buvę asmenys. Dovydas M. kaltę pripažino, tačiau svarstė, kad skaudi nelaimė įvyko galbūt ir dėl abipusės kaltės. Teismas konstatavo, kad eismo įvykio metu Kelių eismo taisykles pažeidė abu eismo dalyviai. Motociklo vairuotojas neturėjo teisės vairuoti šią transporto priemonę, važiavo nedėvėdamas šalmo.

Teismas Dovydą M. atleido nuo baudžiamosios atsakomybės pagal pasitikėjimo vertos giminaitės laidavimą. Vaikinas laiduotojos atsakomybėn perduotas 2 metams, o transporto priemones vairuoti jam uždrausta 1,5 metų. Priimdamas tokį verdiktą teismas atsižvelgė, kad anksčiau neteistas ir nebaustas administracine tvarka teisiamasis pripažino kaltę, gailėjosi ir atsiprašė žuvusiojo artimųjų, atlygino jiems 2 tūkst. eurų žalą. Žuvusiojo tėvai, iš pradžių siekę prisiteisti iš kaltinamojo beveik 58 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti, galiausiai savo civilinių ieškinių atsisakė.

Vincas Urbonavičius, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas:

Šiaulių policijos pareigūnai chaotiškai rengiamų nelegalių lenktynių dalyvius ne kartą yra išvaikę ir nubaudę už įvairius Kelių eismo taisyklių pažeidimus. Išsiaiškinus, kur konkrečiai vyksta nelegalios lenktynės, ten nedelsiant pasiunčiami patrulių ekipažai. Po skaudaus įvykio nelegalių lenktynių trasa apleistame lėktuvų pakilimo take buvo likviduota: perkasti privažiavimai, pastatyti eismą draudžiantys ženklai, o pati trasa užstatyta statybiniais blokais. Buvo bandymų, pasitelkus techniką, tuos blokus nutempti nuo trasos ir vėl ten rengti nelegalias lenktynes, bet įgyvendinti tokius planus sutrukdėme. Iš tragedijos nepasimokę adrenalino mėgėjai nelegalias lenktynes bando surengti ir kitose vietose: atokioje gatvėje, nuošalesnėje teritorijoje. Todėl nuolat sekame informaciją interneto erdvėje, sistemingai tikriname nelegalioms lenktynėms pasirenkamas vietas ir kol kas sugebame joms užkirsti kelią.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Sidebar placeholder