Suaktyvėjo nelegalių cigarečių prekeiviai
Suaktyvėjo nelegalių cigarečių prekeiviai

Vakar miestiečiai pietinėje miesto dalyje prie parduotuvės pastebėjo dvi romų tautybės moteris, kurios viešoje vietoje prekiavo cigaretėmis. Vienas pilietiškas klaipėdietis nieko nelaukęs apie tai informavo policiją.

Kad buvo pranešta apie vykdytą nelegalią prekybą kontrabandinėmis cigaretėmis, patvirtino Klaipėdos apskrities VPK Viešosios tvarkos biuro Prevencijos skyriaus viršininkė Rasa Bekėžienė.

Pasak jos, kartais nubausti pažeidėjus yra sudėtinga, nes prekeiviai greitai pasišalina. Būtent taip nutiko ir vakar.

"Pastebėtas romų tautybės piliečių, pardavinėjančių kontrabandines cigaretes, suaktyvėjimas. Šią savaitę užfiksavome keletą atvejų. Užvakar sulaikyta moteris, kuri pirko iš šių asmenų rūkalus", - sakė R. Bekėžienė.

Nuo sekmadienio iki trečiadienio protokolai už administracinį nusižengimą surašyti trims moterims - dviem prekeivėms ir vienai pirkėjai. Kiekviena turės susimokėti po 30 eurų baudą. Už pakartotinį nusižengimą moterų lauktų didesnės sankcijos.

"Įkliūva asmenys, kurie policijai žinomi. Viena moteris, kiek žinau, vykdanti nelegalią veiklą, pusantrų metų atliko laisvės atėmimo bausmę", - teigė Prevencijos skyriaus viršininkė.

Romų tautybės asmenų nelegalios veiklos suaktyvėjimą pastebėjo ir Kriminalinės policijos skyrius. Šio skyriaus 2-ojo poskyrio viršininko Albino Misevičiaus teigimu, keletą metų vieša prekyba kontrabandinėmis cigaretėmis fiksuojama nebuvo.

"Moterys daug kartų buvo baustos ir nebeprekiavo, užsiiminėjo kita nelegalia veikla. Mes į tai reaguojame. Galbūt kartais policijos nesimato, nes patruliuojame ir viešai, ir neviešai. Sekame įvykius ir mums situacija yra žinoma. Minėti asmenys cigaretes pardavinėjo prieš dvejus trejus metus. Kol kas kitų panašių atvejų nesame pastebėję - jie yra vienetiniai", - tikino A. Misevičius.

Jis priminė, kad pasikeitus Tabako kontrolės įstatymui dabar yra baudžiami ne tik kontrabandos prekeiviai, bet ir pirkėjai.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder