Choras "Aukuras" švenčia 25 metų jubiliejų

Choras "Aukuras" švenčia 25 metų jubiliejų

1993–aisiais metais suburtas profesionalus Klaipėdos choras "Aukuras" antradienį mini neeilinę šventę - švenčia 25-erių metų jubiliejų ir Klaipėdos koncertų salėje surengė įspūdingą koncertą.

"Šis vakaras mums labai svarbus", - ištarė choro "Aukuras" vadovas Alfonsas Vildžiūnas

Šio vakaro koncerte pasirodė 27 choristai.

Klaipėdos chorinės bendrijos "Aukuras" pirmininkas Algirdas Šumskis džiaugėsi, kad į koncertą išluoti praktiškai visi bilietai.

Jis pasakojo, kad choro pasirodymai išskirtiniai tuo, kad juose dera stiprūs balsai, aktorinis meistriškumas bei repertuaro įvairovė. 

"Choras yra mūsų rengiamo tarptautinio Stasio Šimkaus konkurso 1995 metų laureatas", - prisiminė vyras.

A. Šumskis kalbėjo besidžiaugiantis šiuo uostamiesčio choru. "Jo ištakos siejasi su Klaipėdos miesto chorinės bendrijos gimimu. Pradžioje choras "Aukuras" buvo vyrų choras. Laikui bėgant choro vadovas Alfonsas Vildžiūnas ir Volodia Konstantinovas suorganizavo mišrų chorą", - apie choro istoriją pasakojo chorinės bendrijos pirmininkas.

Klaipėdos muzikinio centro mišraus choro rėmėjų klubo "Aukuras" atstovė Jūratė Toliušienė džiaugėsi choro sukaktimi ir linkėjo jaunąjai kartai įsitraukti į jo veiklą.

"Šis choras man reiškia labai daug", - ištarė ji.

Moteris pasakojo, kad chorą stebi ir palaiko jau 20-metų, o kiekvienų savo atostogų metu praleisdavo "Aukuro" rengiamuose pasirodymuose.

"Visas keliones esu praleidusi su jais ir labai džiaugiuosi patyrusiais choristais ir jaunimu, kuris įsilieja į šį chorą, sugebėjimais. Linkiu jiems, kad tie 25 metai nebūtų riba. Jie tobulės toliau", - įsitikinusi J. Toliušienė.

Choro vadovas A. Vildžiūnas paklaustas apie didžiausius choristų laimėjimus, teigė: "Neskirstau apdovanojimų. Jei atvirai, viskas mums yra brangu."

Jis skaičiavo, kad choras yra laimėjęs 13 tarptautinių konkursų.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder