Dėl meno lervų - drama

Dėl meno lervų - drama

Prieš savaitę Klaipėdos kultūrų komunikacijų centrą (KKKC) pasiekė instaliacijos-performanso "Mass-Bloom Exploration" atlikėjai iš Danijos - 200 tūkstančių lervų. Tačiau ne visi klaipėdiečiai tokią meno formą priėmė išskėstomis rankomis.

"Vakarų ekspresas" jau rašė, kad į performansą-instaliaciją "Mass-Bloom Explorations" kvies Danijos menininkė Tina Tarpgaard. Tūkstančiai didžiųjų milčių lervų kartu su atlikėja rugsėjo 13-15 dienomis kartu gyvens skaidriame plastikiniame kupole Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre.

3 valandų trukmės sesijose lankytojai bus kviečiami ateiti ir išeiti kada tik panorės, tyrinėti ir bendrauti su instaliacijos dalyviais. Projekto lankymas - nemokamas.

Nors menininkai akcentuoja, kad šis projektas kalba apie trapų žmogaus ir kitos gyvybės rūšies būties sąveikos balansą ir biologinį nykimo procesą, tai sužavėjo toli gražu ne visus. Feisbuke užvirė diskusija, ar apskritai buvo verta investuoti į tokį pasirodymą.

"Lervų simbolis geriausiai apnuogina vietinę kultūros opaligę, siurbiančią miestiečių pinigus. Lervos - sudėtinė festivalio "Plartforma" dalis. Jam Savivaldybė skyrė 28 100 eurų", - feisbuke rašė ir situaciją komentavo Klaipėdos savivaldybės Tarybos narė Nina Puteikienė.

Kritikos idėjos autoriams negailėjo ir kiti internautai. Tačiau Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras šiems atkirto, kad įdomus meninis pasirodymas uostamiestyje privers visuomenę atkreipti dėmesį į gamtosaugines problemas.

"Pasitelkę meninį projektą kviečiame visuomenę diskutuoti apie gamtosaugines problemas, tokias kaip žmogaus veiklos įtaka mus supančiai aplinkai, joje esantiems organizmams, rūšims. Keliamos diskusijos klimato kaitos temomis.

Šie kirminai yra būsimo performanso dalis. "Bioart" yra šiuolaikinio meno kryptis, kada meno kūrinyje, meno veiksme ar procese yra naudojami gyvi organizmai - tai gali būti bakterijos, grybai, biologiniai ištekliai. Lygiai taip pat kaip, pavyzdžiui, žemės mene naudojami gamtiniai natūralūs objektai", - socialiniame tinkle "Facebook" rašė KKKC.

"Vakarų ekspresui" festivalio "Plartforma" prodiuserė Goda Giedraitytė situacijos plačiau nekomentavo, tačiau patikino, kad norintys padiskutuoti šia tema šiandien 11 val. kviečiami į Klaipėdos kultūrų komunikacijų centrą.

"Padiskutuosime visais iškilusiais klausimais viešai", - sakė G. Giedraitytė.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder