Ignas Kazakevičius palieka KKKC Parodų rūmus
Ignas Kazakevičius palieka KKKC Parodų rūmus

Klaipėdoje keičiasi Kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmų direktorius. Šešiolika metų šiai įstaigai vadovavęs menotyrininkas Ignas Kazakevičius šioje įstaigoje spalio 19-ąją dirbs paskutinę dieną.

"Darbą šioje įstaigoje pradėjau 2004 vasario 4 d. Šešiolika metų - tai daug. Aš - dar ne senas, bet ir ne jaunas. Laikas pagalvoti apie save. Iki šiol daugiau galvojau apie visuomenę. Pasigedau asmeninio gyvenimo. Darbas dėl darbo. Menai menais, jie niekur nepabėgs nei iš Klaipėdos, nei iš mano gyvenimo, tačiau šioje įstaigoje, manau, jau padariau, ką norėjau ir galėjau padaryti", - kalbėjo I. Kazakevičius.

Priminsime, kad, dirbant I. Kazakevičiui, 2005 metais Klaipėdos menininkų namai buvo pervadinti Klaipėdos kultūr7 komunikacijų centru, 2010 metais nauja įstaiga sujungta su Parodų rūmais. Abu pastatai buvo rekonstruoti, sukurtos dirbtuvės menininkams, pavadintos Meno kiemu, kuriose rezidavo ir kūrė daug menininkų iš užsienio, nuolat vyksta meno edukacinė veikla.

POKYČIAI. "Menai menais, jie niekur nepabėgs nei iš Klaipėdos, nei iš mano gyvenimo, tačiau šioje įstaigoje, manau, jau padariau, ką norėjau ir galėjau padaryti", - sakė atsisveikindamas Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmų direktorius Ignas Kazakevičius.

Redakcijos archyvo nuotr.

"Man teko pradėti nuo naujos institucijos tikslų, įstatų ir krypčių formavimo. Meno kūryba, pristatymas ir meno aiškinimas, edukacijos buvo pagrindinės veiklos kryptys. Manau, kad jos gana gerai funkcionuoja. Džiaugiuosi, kad, bendradarbiaujant su kitomis kultūros įstaigomis, pavyko Klaipėdoje išplėsti šiuolaikinio, taip pat ir gatvės meno sampratą ir palikti šio meno pavyzdžių mieste", - vardijo pasiekimus pašnekovas.

Tolesnių savo karjeros ir gyvenimo planų I. Kazakevičius neatskleidė. "Turiu dar nebaigtų projektinių darbų, tad pirmiausia noriu juos užbaigti. Taip pat noriu suremontuoti butą. Ar pasiliksiu Klaipėdoje - nežinau, nes prisirišu ne prie miestų, o prie žmonių. Iš tiesų, dabar Klaipėdoje manęs niekas nelaiko", - prisipažino I. Kazakevičius.

Nuo spalio 20 d. KKKC Parodų rūmų direktoriaus pareigas eis jo pavaduotoja ūkio ir bendriems reikalams Jelena Žuramskienė.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder