Kviečia paragauti Klaipėdos

Kviečia paragauti Klaipėdos

Klaipėdos turizmo informacijos centras vakar žurnalistams pirmiesiems pristatė naują originalią ekskursiją po Klaipėdos senamiestį - marinistinį gastromaršrutą "Paragauk Klaipėdos..."

"Paragauk Klaipėdos..." - tai 2 val. trukmės pasivaikščiojimas pėsčiomis su gidu po Klaipėdos senamiestį. Jo dalyviai aplanko ir sužino daug įdomybių apie tokius mūsų miesto marinistinio paveldo objektus kaip elingas, pasukamasis tiltelis, piliavietė, sandėliai, kuriuose kažkada buvo saugomos laivais po pasaulį gabenamos prekės, ir net tikras laivas - uostamiesčio simbolis "Meridianas".

Tie, kas žino legendą apie tai, kad Klaipėdą vieno mūšio su švedais metu išgelbėjo sūris, tikriausiai nutuokia, kad sūris yra vienas pirmųjų skanėstų, kurio tenka paragauti ekskursijos dalyviams. Bare, kuris nuo senų laikų žinomas kaip jūrininkų susirinkimo vieta, patiekiamas kitas skanėstas - silkė, vienas iš prašmatnių restoranų vaišina nuo seno Klaipėdos kraštą garsinančiais "vofeliais", o maršrutą užbaigia išskirtinis jūrinininkų gėrimas su laipsniais. Todėl gastromaršrutas "Paragauk Klaipėdos..." skirtas tik suaugusiesiems.

Pasak Klaipėdos turizmo informacijos centro direktorės Romenos Savickienės, idėja apie maršrutą, kuris pristatytų Klaipėdos istorinį ir jūrinį paveldą, kirbėjo ne vienerius metus. "Matydami tendenciją, kad žmonės nori ne tik pamatyti ir pažinti miestą, bet pajusti jį, paragauti, ką nors patys pasidaryti, sugalvojome marinistinį gastromaršrutą, suteikiantį ne tik informacijos, bet ir degustacijos galimybę su jūrine tematika vienaip ar kitaip susijusiose kavinėse", - pasakojo R. Savickienė.

Ekskursija "Paragauk Klaipėdos... - ne vienintelė naujovė, kurią šią vasarą svečiams pateikia Klaipėdos turizmo informacijos centras. Pasak R. Savickienės, taip pat parengtas vien tik jūrinio paveldo individualus maršrutas, kuriuo keliaudami klaipėdiečiai ir miesto svečiai galės pažinti svarbiausius jūrinius objektus savarankiškai. Rengiamas ir dar vienas individualus "skanus" maršrutas "Gardžioji Klaipėda", kuriuo keliaudami žmonės atras, kur skaniausia kava ir saldėsiai.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder