Kviečia rašyti laiškus Džuljetai
Kviečia rašyti laiškus Džuljetai

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras, laukdamas šokio spektaklio "Romeo ir Džuljeta" premjeros, kviečia uostamiesčio gyventojus rašyti laiškus apie meilę, jausmus ar apie tai, kas šiuo metu yra aktualu, o savo ruožtu įsipareigoja į kiekvieną laišką atsakyti.

Idėjos iniciatorė pasakojo, jog karantino metu daugeliui žmonių itin trūksta nuoširdaus bendravimo, tad ieškant legalaus būdo bendrauti gimė mintis apie laiškų rašymą. Sumanymą inicijavo filmas "Laiškai Džuljetai".

"Tematiškai filmas labai siejasi su mūsų ruošiama spektaklio premjera "Romeo ir Džuljeta", tad pasitarėme, jog tai būtų puiki galimybė suteikti žmonėms progą išsisakyti saugiu būdu. Tema nėra reglamentuojama, galima rašyti apie viską, apie tai, kaip žmonės jaučiasi karantino metu, apie neišsipildžiusią meilės istoriją, apie tai, kaip kažką stipriai myli, ar apskritai - ką reiškia meilė. Mūsų ausys ir širdys bus atviros plačiam temų spektrui. Esame pasiryžę atsakyti į kiekvieną laišką su sąlyga - jo autorius turi nurodyti atgalinį adresą", - pasakojo idėjos autorė, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro Rinkodaros tarnybos vedėja Kristina Norvilė.

Pasak K. Norvilės, žmonių atsiųsti laiškai, išlaikant autorių anonimiškumą, taps šokio spektaklio "Romeo ir Džuljeta" viešinimo dalimi, tačiau dar nėra aišku, kokiu formatu jie bus naudojami.

"Laiškai taps spektaklio viešinimo projekto dalimi ne tik kaip rašymo priemonė, bet galbūt jie bus ir skaitomi, o galbūt gražiausios eilutės suguls ant fotosienelės. Norisi šiek tiek atliepti tai, kas buvo filme, nes laiškai ten buvo skelbiami tarsi raudų sienoje, kad ir kiti žmonės, kuriems skauda, galėtų juos pasiskaityti ir rasti sielos ramybę ar atsakymą į juos kankinantį klausimą", - intrigavo pašnekovė.

Siekiant prisiminti, kas tai yra popieriniai laiškai, K. Norvilė kviečia juos rašyti ranka ant popieriaus lapo ir išsiųsti paštu arba įmesti į specialią "Džuljetos laiškų" akcijos dėžutę, stovinčią Ievos Simonaitytės bibliotekos vidiniame kiemelyje, prie įėjimo. Laiškus galima siųsti iki balandžio 14 d.

"Kviečiu pasinaudoti tokia galimybe, nes rašymas, manyčiau, yra tarsi terapija ir tikrai tikiu, kad ne vienam yra sunku išbūti namuose. Galbūt susiduriate su kokiais nors iššūkiais ir laiškas yra tarsi savotiška galimybė išsisakyti nepažįstamam žmogui bei atiduoti ant širdies gulintį akmenį, be jokios skolos ar kaltės jausmo, tiesiog - kad palengvėtų. Taip pat tai yra puiki proga ne tik prisiminti, kas yra popieriniai laiškai, atiduoti tai, kas skauda arba džiugina, bet ir gauti atsaką į savo laišką", - tikino K. Norvilė.

Laiškus Džuljetai galima siųsti dviem būdais:
1. Naudojantis įprastu paštu adresu:
"Akcija "Laiškai Džuljetai"
Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras
K. Donelaičio g. 4
LT-92144 Klaipėda
2. Įmetant laiškus į specialią akcijos "Laiškai Džuljetai" pašto dėžutę, pastatytą Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos vidiniame kiemelyje, po stogeliu, Herkaus Manto g. 25, Klaipėdoje.

Patogiausias būdas SUŽINOTI DAUGIAU – sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!

Sidebar placeholder