Menininkai vis aktyviau registruojasi paramos gavėjais

Menininkai vis aktyviau registruojasi paramos gavėjais

Meno kūrėjai pastarosiomis savaitėmis vis aktyviau kreipiasi į Kultūros ministeriją dėl paramos gavėjo statuso. Jis būtinas, menininkams norintiems pasinaudoti šiemet pirmąkart atsiradusia galimybe gyventojams iki 2 proc. sumokėto pajamų mokesčio (GPM) skirti meno kūrėjams.

Kultūros ministerija kūrėjų prašymus suteikti šį statusą priima iki vasario 20 dienos. Dienraštis „Lietuvos žinios“ penktadienį pranešė, kad likus maždaug savaitei iki nustatyto termino paraiškoms teikti pastebėtas menininkų sujudimas.

Vasario pradžioje Kultūros ministerijos duomenys rodė, kad meno kūrėjo statusą turi 5311 gyventojų, iš kurių paramos gavėjo statusą turi tik apie 140. Mėnesio viduryje, kaip „Lietuvos žinias“ informavo ministerija, paramos gavėjo statusas buvo suteiktas jau 216 asmenų, o prašymų paramos gavėjo statusui ji buvo gavusi beveik 500.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder