VDU bibliotekai suteiktas Leonido Donskio vardas

VDU bibliotekai suteiktas Leonido Donskio vardas

Trečiadienį Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) socialinių ir humanitarinių mokslų bibliotekai suteiktas velionio filosofo, šio universiteto profesoriaus Leonido Donskio vardas.

„Labai taiklu, kad Leonidas persikelia į šią biblioteką, kur jis toliau bus tarp mūsų, tarp jaunimo, kur jis toliau darys tai, ką darė būdamas gyvas universitete. Per šią biblioteką jis toliau bylos apie savo idėjas“, – renginyje kalbėjo VDU rektorius Juozas Augutis.

Renginyje kalbėję filosofo bendražygiai dalijosi atsiminimais ir linkėjo, kad universitetui pavyktų išugdyti jaunų intelektualų, kurie sektų L.Donskio pėdomis.

„Galvoju, kad su jo netektimi Lietuva neteko vieno iš intelektualų, kurio pasigesime labai ilgai. Gerbdami jo prisiminimą, norėtume tik vieno: kad jo pėdomis atsirastų naujų žmonių, pilnų idealizmo, nusiteikimo darbui, mokslui ir pozityviai žvelgiančių į ateitį – tokį žmogų, kokį jį pažinojau“, – įrašytame sveikinime kalbėjo kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus.

Skaityti jo knygas ir „kalbėtis“ su L.Donskiu bibliotekos lankytojams linkėjo ir VDU profesorius Gintautas Mažeikis.

„L.Donskis yra neatsiejamas nuo to, kas yra žodis: jo stipri reikšmė, knygos, jų rašymas, skaitymas, diskutavimas, kalbėjimas, deklamavimas, komentavimas – visa tai, kas simboliškai mus suburia į biblioteką“, – kalbėjo VDU prorektorė Ineta Dabašinskienė.

Leonido Donskio biblioteka įsikūrusi spalį duris atvėrusiame VDU mokslo ir studijų centre. Joje sukaupta per 25 tūkstančius atvirai prieinamų leidinių, įrengtos 145 darbo vietos, 10 individualių grupinių darbo vietų, taip pat yra poilsio zonos, vietos, pritaikytos neįgaliesiems.

Bibliotekoje kaupiami studijoms ir mokslinei veiklai skirti socialinių ir humanitarinių mokslų leidiniai.

Skaityklai suteikus L.Donskio vardą, joje įrengta ekspozicija su profesoriaus knygomis, o viena iš kolonų fasade dekoruota suteiktu pavadinimu.

Pernai netikėtai oro uoste miręs L.Donskis per savo mokslinę karjerą dirbo JAV, Didžiosios Britanijos, Švedijos, Suomijos, Estijos ir Vengrijos universitetuose, parašė daugiau kaip 40 knygų ir daugiau nei 500 straipsnių.

Klaipėdoje šiemet turėtų atsirasti L.Donskiui skirta atminimo lenta. Jį įamžinti svarstoma ir kitose Kauno erdvėse, tačiau dar nėra apsispręsta dėl konkrečios idėjos.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder