G.Landsbergis ištrins iš žemėlapio Baltarusiją

G.Landsbergis ištrins iš žemėlapio Baltarusiją

Lietuvos politikai taip įsijautė į rytinių kaimynų gelbėtojų ir globėjų vaidmenį, kad užsimojo pakeisti net kaimyninės valstybės pavadinimą. Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis žada, jog Baltarusijos greitai neliks - ironizuoja dienraštis „Vakaro žinios" „Elito naujienose".

Pati valstybė liks (galbūt), bet ji bus vadinama kitaip. Ponaitis Gabrielius nustatė, kad Baltarusija yra politiškai ir ideologiškai neteisingas pavadinimas. Mat galūnė kelia įtarimą, jog kaimyninė valstybė yra šiek tiek Rusija, nors ir balta.

O kadangi kaimynus reikia patraukti nuo Rusijos kuo toliau, pradėsime nuo pavadinimo. Anot užsienio reikalų ministro, Lietuva pasirengusi svarstyti pavadinimo pakeitimą. Įdomu, koks jis bus.

Tiktų kas nors su dėmeniu „rusia", nes juk Rusia - ne Rusija. Baltarusia? Belarusia? Skamba neįprastai, o ir neaišku, ką kalbininkai pasakys.

Laimei, ponaitis Gabrielius gali kreiptis pagalbos į senelį Vytautą, garsėjantį sugebėjimu kurti efektingus naujadarus. Žinant ankstesnę senelio kūrybą, netektų stebėtis, jei jis pasiūlytų kaimyninę valstybę pavadinti Baltarusauja.

Sidebar placeholder