Kaip prišaukti sėkmę

Kaip prišaukti sėkmę: esame savo likimo šeimininkai

Tikriausiai ne vienas, kalbėdamas apie sėkmę ir kitus gerus dalykus, triskart pabeldžia į medinį paviršių – kad nubaidytų galimus nemalonumus. Tačiau kodėl tikime prietarais? Jie, tikina psichologai, suteikia saugumo jausmą, sudaro įspūdį, kad esame savo likimo šeimininkai. 

Keturlapio dobilo paieškos, pasaga, kabanti ant durų, ar už nugaros sukryžiuoti pirštai daugelio laikomi sėkmės simboliais. Sportininkai taip pat garsiai kalba apie savo ritualus. 

Štai krepšinio legenda Maiklas Džordonas per kiekvienas rungtynes po NBA apranga mūvėjo tas pačias trumpikes, o teniso žvaigždė Serena Viljams turnyrų metu neplauna ir apskritai nekeičia kojinių. 

Amerikietė mano, kad bet koks pokytis priverstų ją patirti pralaimėjimą.

Sėkmės prietarų, pradedant mažais gestais ir baigiant skrupulingu jų laikymusi, yra viso pasaulio kultūrose.

Šukės laimę neša 

Danijoje žmonės sudužusius indus kaupia kone visus metus – mat tikisi juos išmesti Naujųjų išvakarėse. Tai tarsi būdas sau palinkėti sėkmės ateinančiais metais. Kai kurie danų (beje, ir vokiečių) vaikai, linkėdami laimės, palieka ant draugų ir kaimynų slenksčio krūvas sudužusių indų.

Raudonos spalvos magija 

Naujųjų metų išvakarėse Kinijoje vyksta pats populiariausias toje šalyje ritualas. Kinai tiki, kad laimė ateina tiesiai pro duris. Tad tą dieną ant namo durų priklijuojamas iš raudono popieriaus iškirptas kvadratas, o ant jo parašytas hieroglifas „fu“ – „laimė“.

Kvadratas su hieroglifu priklijuojamas apverstas. Kodėl?

Ogi todėl, kad posakis „aukštyn kojomis“ ir žodis „ateik“ kinų kalba skamba vienodai.

Taigi apversti „laimės“ hieroglifą – tas pats, kas kviesti: „Laime, ateik!“

Ir ši būtinai ateis, tuo kinai šventai tiki.

Tačiau kitose šalyse raudona spalva gal simbolizuoti nesėkme. Nieko raudono nedėvėkite per žaibų audrą. Ypač Filipinuose.

Ten yra tikima, kad raudona spalva pritraukia žaibą.

Vandenėlio galia 

Jeigu kada nors teks keliauti po Serbiją, nenustebkite, kai už jūsų kažkas staiga šliūkštelės vandens. Šioje šalyje tikima, kad vanduo palengvina kelionę ir atneša sėkmę.

Mesti monetą į vandenį, kad sugrįžtum į tą vietą – labai senas prietaras.

Tikėta, kad vandenyse gyvenantys dievai laukia dovanų ir bus palankūs tiems, kurie aukos. Tai toks populiarus prietaras, kad apskaičiuota, jog kasmet turistų lankomiausiose vietose prie telkinių juose monetomis nusėda šimtai tūkstančių dolerių!

O Rusijos kaimuose venkite tuščių kibirų.

Tiesą sakant, jų ne tik patys neneškite, bet ir jeigu pamatysite ką nors kitą nešantį tuščią kibirą – nusisukite, kitaip tai jums atneš nelaimę.

Stebuklingas akmuo

Legendinis Blarney akmuo garsiausioje Airijos pilyje sutraukia minias lankytojų – žmonės čia atvyksta jo pabučiuoti. Manoma, kad šis bučinys (beje, pagal tradiciją bučiuoti reikia žemyn galva) suteikia žmogui iškalbos ir įtaigumo dovaną.

Nors pabučiuoti akmenį gali būti nepatogu ir rizikinga, per daug nesijaudinkite. Jums maloniai padės paslaugūs pilies darbuotojai – prilaikys jūsų grakščiai išlenktą kūną.

Pasidavė ir Ruzveltas 

Jeigu kada nors išgirsite kiek bauginamą pasikartojantį šnabždesį „triušis, triušis“ ar „baltas triušis“, žinokite, kad šnabždantis asmuo yra arba britas, arba amerikietis.

Šiose šalyse tikima, kad pakartojus „triušis, triušis“ pirmąją mėnesio dieną, ateinančias keturias savaites lydės sėkmė. Šiam prietarui abejingas neliko ir prezidentas Franklinas Ruzveltas – kiekvieną mėnesio dieną vos 

Dzin dzilin

Airių nuotakos vietoj papuošalų renkasi mažus, dailius varpelius. Arba juos tiesiog deda į gėlių puokštę.

Varpai ten laikomi sėkmės simboliu, nes skambėjimas tariamai atbaido piktąsias dvasias, ketinančias sunaikinti sąjungą. Įprasta, kad svečiai Airijoje skambina varpeliais per jungtuvių ceremoniją arba juos įteikia porai kaip vestuvių dovaną.

Pasikliauna skaičiumi 

Aštuoni kinų kalboje skamba panašiai kaip likimas ir gerovė, todėl Kinijos gyventojams patinka bet koks ryšys su aštuonetu. 

Kinai planuoja vedybas tokiomis datomis, kuriose yra šis skaitmuo, ir tiki, kad ypač pasiseka tiems, kurių skrydžio ar telefono numeriai pažymėti šiuo magišku skaičiumi. 

Turėkite omenyje, kad 2008 metų vasaros olimpinės žaidynės Pekine prasidėjo rugpjūčio 8 dieną 8 valandą 8 minutės 8 sekundės vietos laiku.

Į piniginės storumą! 

Naujųjų metų dieną argentiniečiai valgo pupeles, nes yra įsitikinę, kad tai padės išlaikyti esamą darbą arba net rasti geresnį.

 Nesvarbu, ar pupelėmis mėgausitės Naujųjų išvakarėse, ar pirmąją metų dieną, tikima, kad šios daržovės atneš finansinį stabilumą. Pigus ir maloniai paprastas būdas apsirūpinti kitiems metams!

Prietaras virto fobija

 Jau nuo seniausių laikų skaičius 13 gąsdina žmones, todėl net ir dabar kai kurie viešbučiai neturi trylikto numerio, o oro linijų lėktuvuose nėra tryliktos eilės. Jeigu trylikta diena yra penktadienį, vadinasi, lauk bėdos.

Ši baimė siejama su bibliniais laikais, paskutine Jėzaus vakariene, kai jį išdavė Judas, tryliktasis apaštalas. 

Šis bene labiausiai paplitęs prietaras toks įtaigus, kad net yra oficialiai pripažinta jo fobija – triskaidekafobija. Jai neatsispyrė ir kai kurie šviesūs protai.

Kadaise ši fobija kankino net Napoleoną. Beje, triskaidekafobija patenka į populiariausių pasaulio fobijų dešimtuką.

Linksmi prietarai 

Į prietarus, žinoma, galima žiūrėti labai rimtai, tačiau kodėl į juos nepažvelgus kiek kitokiomis akimis? Pabodo žiema ir sniegas? Nereikia niekur kraustytis. Pakanka nusipirkti slides, snieglentę, pačiūžas ar roges.

Sniego nebus iki pavasario – tol, kol jūs į dirvą persodinsite šilummėgių pomidoriukų. Nemėgstate lietaus?

Visada pasiimkite skėtį. Kad ir kaip niaukstytųsi dangus, kad ir ką žadėtų sinoptikai, lietaus nebus iki tol, kol jūs išsiblaškę pamiršite skėtį namuose.

 Sakoma: norint, kad atvažiuotų autobusas, reikia užsirūkyti. Jeigu cigaretė paskutinė, autobusas atvyks net nespėjus užsitraukti antrą kartą, nors pagal tvarkaraštį jis dar neturėtų pasirodyti.

Jeigu labai norisi į sodą, kad maloniai sukištumėte pirštus į žemę, o darbas, automobilis ar šeimos nariai kategoriškai prieš jūsų tokį planą, tiesiog pradėkite darytis manikiūrą.

Vos ėmus lakuotis antros rankos pirštus, šeimyna bus išsirikiavusi prie durų ir nekantriai mindžikuodama lauks išvykos į sodą. Jei jums verkiant reikia namiškių dėmesio arba laukiate labai svarbaus skambučio, negaiškite laiko. 

Tiesiog nueikite į dušą. Per tas penkias minutes jums paskambins visi pasaulyje, įskaitant buvusius klasės draugus, su kuriais nebendravote bent 20 metų, paštininkas būtinai atneš siuntinį, giminaičiai jau stoviniuos prie durų, o vaikui skubiai kažko prireiks vonios kambaryje ar pasikalbėti. 

Jei pasiilgote seniai matytų draugų, giminaičių, pabandykite nekloti lovos, kriauklėje kaupkite kuo daugiau indų, o matomoje vietoje padėkite krūvą nelygintų skalbinių. 

Neabejokite, nematomos jėgos jau tempia anytą jūsų slenksčio link! Jei į automobilį stuktelėjo, reikia išlipti ir pažiūrėti: jei iš galo – padaugės pinigų, jei iš priekio – sumažės.

Parengta pagal metro.co.uk

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder