Į Hurgadą nuvykęs vaikinas pamatė kitą jos pusę

Į Hurgadą nuvykęs vaikinas pamatė kitą jos pusę

Į turistų pamėgtą Egipto miestą Hurgadą nuvykęs fotografas Pijus Beizaras įamžino tokias akimirkas, kokias akinančių viešbučių grožio ir patogumų išlepinti turistai ne visuomet pamato.

Vaikinas į kelionę išvyko dar sausį, kai apie koronavirusą Lietuvoje dar niekas rimtai negalvojo.

Vokietijoje gyvenantis P. Beizaras pasakojo, kad ši kelionė buvo kone neplanuota. Galbūt tai jam ir padėjo pažvelgti į šį miestą kiek kitokiomis akimis, nei mes esame įpratę.

"Galima sakyti, jog paskutinę minutę sugalvojau nusipirkti bilietus.

Nusprendžiau, jog pabodo man ta niūri, apniukusi ir šlapia europietiška žiema, todėl žvalgiausi, kur šviečia saulė ir yra bent kiek šilčiau", - kodėl pasirinko būtent Hurgadą, pasakojo P. Beizaras.

Vaikinas čia pabuvo savaitę. Tiesa, jis pasilepino ir turistams skirtomis pramogomis, bet kartu P. Beizaras su fotoaparatu rankose nusprendė ir pasivaikščioti Hurgardos gatvėmis. 

"Kelionė man kainavo palyginus labai nebrangiai. Skrydžiai, pervežimai iš ir į oro uostą, apgyvendinimas penkių žvaigždučių viešbutyje, maitinimas tris kartus per dieną ir dar daug visko atsiėjo vos 400 eurų. Viskas buvo be galo įdomu.

Pradedant nuo tipinių turistinių pramogų, tokių kaip jodinėjimas kupranugariais ar safari, baigiant pasivaikščiojimais gatvėimis, kur turistų reikėtų ir gerai paieškoti", - kalbėjo P. Beizaras.

Ekonomistai kalba, kad Egipto ekonomika yra stabili, viena didžiausių Šiaurės Afrikoje. Tačiau skursta vis daugiau egiptiečių.

Skelbiama, kad per pastaruosius trejus metus skurdo lygis padidėjo kone 5 procentais. Statistika rodo, kad skurdas ir toliau nuosekliai auga nuo 2000-ųjų metų.

Neturto ir dėl to pragyventi siekiančių vietinių vykdomus apgaulės ženklus pastebėjo ir P. Beizaras.

"Egipte žmonių atlyginimai itin maži, tad kiekvienas ieško būdų, kaip kuo labiau pasipelnyti iš turistų. Dažnai ir vietiniai gidai, kurie veda ekskursijas užsienio turistams, veda juos į tikras pinkles, kur už suvenyrus ar kitus dalykus yra prašoma didesnių pinigų nei didžiausiuose Europos turizmo centruose. Kas keliauja dažniau, manau, supranta, apie ką aš kalbu.

Hurgada nesiskiria nuo kitų turistinių tikslų ir čia visuomet ieškoma, kaip iš tavęs paimti kiek įmanoma daugiau pinigų.

Tad jei ir yra reikalas įsigyti suvenyrų ar, tarkime, prieskonių, visuomet reikia stengtis rasti vietas, kurios nebūtų lūžtančios nuo turistų, nes permokėsite nuo kelių iki kelių dešimčių kartų.

Su taksi - taip pat. Geriausia būtų dar prieš kelionę su vairuotoju sutarti kelionės kainą, nes kitaip gali tekti sumokėti tarytum kokiame Berlyne, kuriame taksi paslaugos yra be proto brangios.

 

 

Visą straipsnį skaitykite savaitraštyje „Savaitės ekspresas“, kurį galite užsiprenumeruoti nuo bet kurios dienos, arba įsigyti prekybos centruose visą savaitę - nuo penktadienio iki ketvirtadienio.

 

 

 

Visą straipsnį skaitykite savaitraštyje „Savaitės ekspresas“, kurį galite užsiprenumeruoti nuo bet kurios dienos, arba įsigyti prekybos centruose visą savaitę - nuo penktadienio iki ketvirtadienio.

 

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder