2 pratimai, kurie padės greitai išeiti iš neigiamų emocijų būsenos
2 pratimai, kurie padės greitai išeiti iš neigiamų emocijų būsenos

Bet kuris žmogus, net labai geros širdies, kada nors išgyvena neigiamų emocijų būseną, kai netikėtai kyla stipri reakcija į kito žmogaus poelgį, žodžius ar net gestus. Tada jį užvaldo neigiamos emocijos, galinčios paskatinti jį poelgiui, dėl kurio tektų gailėtis visą likusį gyvenimą.

Užkirsti kelią tokiai neigiamai būsenai neįmanoma. Tačiau pasinaudoję paprastais pratimais, kuriuos pateikia portalas „Econet“, galite greitai iš aktyvaus dalyvio virsti situacijos stebėtoju. O tai padės jums adekvačiai ją pakeisti arba bent sukontroliuoti.

Šie metodai geriausiai tinka žmonėms, kurie yra imlūs ir sugeba lengvai įsijausti į kitų nuotaikas ir mintis, perimti jas kaip savas.

Pratimai neigiamai būsenai

Kai tik suvoksite, kas vyksta su jumis, atsiras galimybė kontroliuoti ir valdyti situaciją.

1. Atsiskyrimas nuo fantomo

Atsistokite ir įsivaizduokite, kad agresyvumas, įkyrios mintys ir bjauri būsena yra ne jumyse, o šalia jūsų. Ji apgaubia ir atkartoja jūsų kūno formą. Įsivaizduokite ją tankią kaip skafandrą, kaip realų gaubtą, trukdantį jums būti objektyviam.

Po to ženkite žingsnį į šalį. Jūs išėjote iš neigiamos būsenos skafandro. Jis liko senoje vietoje.

Dabar skubiai užsiimkite kuo nors kitu – pakeiskite mąstymo kryptį, padarykite kokį įdomų ar naudingą darbelį, kad jūsų vėl neapniktų nepageidaujamos emocijos ir mintys.

Jeigu vėl sugrįšite į skafandrą, tai iš naujo jus užvaldys neigiamos emocijos, todėl geriau sąmoningai persijungti. Paprastai išėjęs iš neigiamos būsenos, žmogus iškart pajunta palengvėjimą. Jo mintys pasidaro aiškesnės, jis gali pradėti kontroliuoti situaciją ir savo emocijas.

2. Pratimas su servetėle

Paimkite į rankas popierinę servetėlę ar bet kokį kitą nereikalingą daiktą. Įsivaizduokite, kad visa jūsų agresija, depresinės nuotaikos, įkyrios, neramios mintys, visa neigiama energija, kurią tuo momentu jaučiate, pereina į servetėlę (ar kitą daiktą).

Po to jums liks tik išmesti „užkrėstą“ daiktą arba – dar geriau – sudeginti jį.

Dabar stenkitės kurį laiką susilaikyti ir nepasiduoti vėl neigiamoms emocijoms. Leiskite joms visai nurimti.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder