Kaip išmarginti kiaušinius be išlaidų

Kaip išmarginti kiaušinius be išlaidų

Artėjant Velykoms jau pradedame galvoti apie šventinį stalą, o koks jis be pagrindinio Velykų simbolio - margučio. Marginimo būdą galima rinktis pagal kišenę, norus ir nuotaiką. Štai keletas dažymo metodų, kurie nustebins ne tik aplinkinius, bet ir jus.

Natūralūs dažai ir vaškas - populiariausi

Kadangi ekologija ir švarios gamtos išsaugojimas tampa vis aktualesni klausimai, ruošdamiesi Velykų šventei žmonės vis dažniau renkasi senąjį kiaušinių marginimo būdą, kai naudojami dažai, gauti iš įvairiausių augalų.

Spalvų gama gana plati, ir efektas puikus. Nėra jokių NE marginimui natūraliais būdais. Jums reikės į vandenį su šlakeliu acto ir augalų dalimis, kurios dažo, įdėti keletą kiaušinių ir virti 15 min.

Išvirtus kiaušinius dar kiek palaikyti dažuose, kad spalva būtų intensyvesnė.

O dabar apie spalvas:

1 šaukštelis acto, vanduo ir 4 šaukštai kavos tirščių - šokoladinė spalva;

1 š. acto, vanduo ir 12 pakelių arbatžolių - ruda;

1 š. acto, vanduo, 1 puodelis ramunėlių - geltona;

1 š. acto, vanduo, 2 puodeliai špinatų - žalia;

1 š. acto, burokėlių sultys - rožinė;

6 š. acto, 2 l vandens, 2 susmulkintos raudonojo kopūsto galvos - mėlyna.

Kitas populiarus kiaušinių marginimo būdas - tai dažymas vašku. Norint kuo geresnio efekto, svarbu turėti gerą dažymo įrankį, tiesiog nedidelį smeigtuką nedidele galvute įsmeikite į pieštuką.

Ištirpinkite skardinėje vašką ir nedidelę šilumą palaikykite, kad vaškas nestingtų. Ant kietai išvirto kiaušinio smeigtuku pieškite raštus. Tik tuomet, kai vaškas ant kiaušinio sustingsta, šį dėkite į dažus.

Išėmę iš dažų kiaušinius vašką švelniai pašalinkite. Norite daugiau spalvų, tokiu atveju pirma kiaušinį nudažykite šviesia spalva, tada pieškite kitus raštus, vėl dažykite - tik tamsesne spalva.

Kas turi daugiau laiko ir noro, gali nudažytus kiaušinius skutinėti, geriausiai tinka kiaušiniai baltu lukštu. Tačiau vaikams toks marginimo būdas nepatariamas, nes skutinėjama peiliuku.

Itin gražūs margučiai gaunami dažant tradiciniu būdu - svogūnų laiškais, samanomis, ryžiais, kruopomis.

Dar nevirtą kiaušinį reikia apdėlioti svogūnų laiškais, pridėti samanų, ryžių, apvynioti skudurėliu, apsukti siūlais ir merkti į dažus. Tiesa, dažant vien tik ryžiais, kruopomis, rezultatas ne visada pateisina lūkesčius.

Pravers lipniosios juostelės ir seni kaklaraiščiai

Namie turite užsilikusių lipnių juostelių? Artėjat Velykoms jos tikrai pravers. Lipniomis juostelėmis lipdykite ornamentus ant virto kiaušinio, paskui merkite į dažus. Rezultatai gali iš tiesų nustebinti.

Spintoje dūla seni šilkiniai kaklaraiščiai? Jais puikiai nudažysite kiaušinius. Į kaklaraiščio lopinėlį įvyniokite kiaušinį, apriškite baltu skudurėliu ir virkite.

Nuo įvairiausių prietaisų lieka burbulinės plėvelės, kuri reikalinga, kad apsaugotų prekes nuo sutrenkimų ir panašiai. Tokią plėvelę nudažykite akriliniais dažais ir per ją ridenkite išvirtą vėsų kiaušinį.  Štai ir viskas.

Šeimininkės namie visada turi folijos. Ją galima suglamžyti ir nudažyti akriliniais dažais, įvyniokite kiaušinį į šią foliją ir truputį paspauskite, kad gerai priglustų prie lukšto.

Tuomet kiaušinį išvyniokite ir palikite džiūti. Jei rezultatas nepatiko, tą patį galite pakartoti, tik jau su kita spalva.

Niekas nesakė, kad kiaušinių marginimas tik moterų darbas. Štai marginimo būdas su skutimosi putomis. Tiesiog išpurkškite saują skutimosi putų, į jas įpilkite šiek tiek dažų ir sumaišykite.

Tuomet virtą kiaušinį šioje masėje pavoliokite ir palikite džiūti 5 minutėms. Vėliau kiaušinį nuvalykite servetėle.

Dažymo metodai mažiesiems

Labiausiai velykinių kiaušinių dažymo laukia mažieji. Todėl duokite laisvę jų fantazijai. Štai keletas kiaušinių puošybos būdų vaikams. Su skylamušiu padarykite įvairiausio spalvoto popieriaus konfeti.

Jais vaikai gali apklijuoti jau išvirtus ir nudažytus kiaušinius. Vaikai iš šių mažų popieriaus burbuliukų mėgsta klijuoti gėles, paukščius ir panašiai.

Efektingai atrodo jau nudažyti kiaušiniai, apklijuoti siauromis dekoratyvinėmis juostelėmis. Vaikai kiaušinius gali apklijuoti ir pačių karpytomis spalvoto popieriaus snaigėmis ar kitais karpiniais: zuikiais, pintinėmis, viščiukais.

Kiaušinius būtinai dažykite švariomis, sausomis rankomis, kitu atveju liks atspaudų;

Dažymui rinkitės kiaušinius kuo lygesniu lukštu, taip dažai pasidengs itin tolygiai;

Negalima naudoti metalinių indų, jei kiaušinius dažote sintetiniais dažais;

Prieš pat dažymą kiaušinius patrinkite baltu actu, taip gerai nusivalys nešvarumai, o dažai geriau įsigers;

Jei norite, kad margučiai įgautų žavingą blizgesį, šiek tiek patepkite juos saulėgrąžų aliejumi;

Nedėkite kiaušinių į verdantį vandenį tiesiai iš šaldytuvo - sutrūkinės. Į vandenį, kuriame virs kiaušiniai, įberkite šaukštą druskos.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder