Kana - nepakartojama sodo puošmena

Kana - nepakartojama sodo puošmena

Daugybė kanų veislių klasifikuojamos pagal morfologinius požymius ir augimo būdą. Dažniausi ir populiariausi yra kelių grupių augalai.

Lapinės smulkiažiedės veislės - daugiausiai aukšti augalai su stambiais žaliais, žaliais su violetiniu atspalviu, rudais, rudai žaliais lapais. Žiedai smulkūs.

'Crozy' - žema plačialapė veislė. Daugumos lapai žali arba violetinio atspalvio. Žiedai forma primena kardelių žiedus, yra 9,5-12 cm skersmens.

Orchidėjinės kanos stambesnės (iki 2 m), lapai žali arba violetiškai žali. Žiedai stambūs, 13-15 cm skersmens.

Dar yra vandens kanų grupė. Šie augalai labai mėgsta drėgmę, gali augti šlapioje žemėje. Jų lapai pilkai žali, žiedai panašūs į vilkdalgių. Užauga 1.5-2 m aukščio.

Sodinimas ir priežiūra

Įsigytą kanos šakniastiebio gabalėlį sodinkite į vazonėlį arba dėžutę vasario-kovo mėn. Laikykite kambaryje, šiltnamyje - kur nors šviesioje vietoje.

Pasirodžius daigams, kanas auginkite priedangoje, kol praeis šalnų pavojus, o po to jau galite sodinti lauke.

Vieta ir dirva parenkama ir paruošiama kruopščiai. Kanos mėgsta trąšią, purią, humusingą dirvą, kurioje netrūksta drėgmės. Vieta turi būti atvira, saulėta, nes augalai mėgsta šilumą. Likus mėnesiui iki sodinimo, dirvą supurenkite, įmaišykite perpuvusio mėšlo.

Augalus sodinkite ne tankiau kaip kas 30 cm, aukštesnes veisles - 50 cm atstumais.

Šakniastiebis turėtų būti 20-30 cm gylyje.

Per vegetaciją kanos tręšiamos kas 2 savaitės kaitaliojant mineralines ir organines trąšas.

Laistyti reikia dažnai. Trumpalaikes sausras kanos ištveria neblogai, tačiau nustoja augti. Dirvą reikia purenti apie šaknis.

Baigiantis vasarai, laistyti ir tręšti reikia mažiau - geriau subręs šakniastiebiai.

Be abejonės, patys gražiausi - žydintys augalai. Jei norite šį grožį išsaugoti ilgiau, nuolat šalinkite nudžiūvusius žiedus ir neleiskite užsimegzti sėkloms.

Kanos atsparios ligoms ir kenkėjams, jos nebijo vėjo.

Aukšti stiebai pakankamai tvirti, prie kuolelių jų rišti nereikia.

Šakniastiebių saugojimas ir dauginimas

Po pirmųjų šalnų, nukirpę stiebus, iškaskite šakniastiebius. Pasistenkite labai nenupurtyti žemių - geriau žiemos. Apdžiovinkite patalpoje arba šiltnamyje, kur nepavojingos šalnos, ir perkelkite į rūsį, kur žiemą temperatūra siekia 4-5 laipsn. C.

Jei šakniastiebius laikysite daugiabučio namo rūsyje, kur temperatūra apie 10 laipsn. C, sudėkite juos į dėžes ir apiberkite durpėmis arba smėliu, kad neperdžiūtų.

Blogiau šakniastiebiai laikosi temperatūroje artimoje 0 laipsn. C. Išlaikyti šakniasdiebius per žiemą - sudėtingiausias kanų auginimo etapas.

Laikant per šiltai - perdžiūva, per vėsiai - pradeda pūti, net ir mažiausias šaltis - pražūtingas.

Vasario-kovo mėn. šakniastiebius nuvalome ir ruošiame sodinti į dėžutes, vazonėlius.

Dideli supjaustomi taip, kad kiekviena nupjauta dalis (ilgis 4-10 cm, skersmuo 2-4 cm) turėtų 1 stiprų ar 2-3 silpnesnius pumpurus. Tai pagrindinis šių augalų dauginimo būdas.

Pjūvio vietas apiberkite trinta medžio anglimi ir padžiovinkite savaitę. Sodiname į indus su kompostine arba lapine žeme, palaistome ir laukiame daigų.

Patalpos temperatūra neturi būti labai aukšta, geriausia - apie 15 laipsn. C. Žemesnėje temperatūroje daigai auga labai lėtai.

Gegužės mėn. kanas pamažu pratinkite prie atviro oro, dienai išnešdami į lauką.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder