Artėja gyventojų ir būstų surašymas
Artėja gyventojų ir būstų surašymas

Lietuvos statistikos departamentas artėjantį gyventojų ir būstų surašymą atliks ne darbuotojams vaikščiojant po namus, o naudojant jau sukauptus valstybės administracinius duomenis.

„Valstybės registruose ir informacinėse sistemose renkami, kaupiami ir atnaujinami visi pagrindiniai surašymui reikalingi rodikliai. Valstybės registrai egzistuoja jau dešimtmečius, jų duomenų kokybė kasmet gerėja, todėl gyventojų surašymą atliksime ne klausėjams vaikštant nuo namo prie namo, bet naudodamiesi šiuolaikinėmis technologijomis ir bendradarbiaudami su kitomis valstybės institucijomis. Taip surašymus atlieka daug Europos šalių“, – pranešime cituojama Lietuvos statistikos departamento Gyventojų ir būstų surašymo skyriaus vedėja Vanda Vaitekūnienė.

Anot Statistikos departamento, toks surašymo būdas padės pagerinti rezultatų kokybę, išvengiant klaidingų duomenų pateikimo, duomenų skenavimo, apdorojimo, kodavimo klaidų ir sutaupyti valstybės lėšų.

2011 metais surašymui atlikti buvo pasamdyta 6000 klausėjų ir 2000 instruktorių. Dabar šį darbą atliks 5 darbuotojų komanda. Nebereikės daugybės priemonių – surašymo lapų, specialios aprangos ir skiriamųjų ženklų surašinėtojams, nebus transporto išlaidų ir pan.

Gyventojų ir būstų surašymas bus atliekamas 2021 metais. Bus naudojami 19-kos valstybės registrų ir informacinių sistemų surinkti duomenys apie gyventojus ir jų būstus.

Kitąmet surašymą registrų pagrindu planuoja atlikti trečdalis ES šalių.

Sidebar placeholder