Aukos ant krepšinio, mūsų antrosios religijos, altoriaus

Aukos ant krepšinio, mūsų antrosios religijos, altoriaus

Lietuvoje kasmet tūkstančius kartų pakartojama, kad krepšinis yra mūsų antroji religija. Kartais kas nors priduria, kad ne antroji, o pirmoji. Nesu religingas žmogus, todėl man krepšinis yra tik žaidimas. Labai įdomus žaidimas, vienas iš dinamiškiausių tarp visų sporto šakų.

Argi to neužtenka, kad pasaulio čempionatas taptų svarbiu įvykiu, dviem savaitėms prikaustančiu prie ekrano? Juo labiau kad nėra kito žaidimo, kuriame lietuviai sugebėtų varžytis su pasaulinio lygio žvaigždėmis.

Čempionatas Kinijoje prasidės jau rytoj, o kalbos apie antrąją religiją vis tiek niekur nedings, todėl pravartu pagalvoti, kaip nesudėti pernelyg daug aukų ant šios religijos altoriaus, išsaugoti sveikus nervus ir... indus.

Beje, visai išvengti aukų tikrai nepavyks. Nukentės arba krepšinis, arba darbas, nes visos lietuvių rungtynės H grupėje prasidės 14.30 val. Vienas, sekmadienį vyksiantis, mačas problemų nekels, bet dvi sudėtingos dienos - garantuotos.

Prie jų prisidės antrojo etapo ir galbūt atkrintamųjų varžybų datos. Jei rungtynės vyks darbo dieną, jos neišvengiamai vyks darbo valandomis, nes dėl laiko skirtumo kitaip ir būti negali. Taigi reikia planuoti dienotvarkę į priekį.

Saugant nervus, užtenka prisiminti tą paprastą teiginį, kad krepšinis yra tik puikus žaidimas. Ir dar faktą, kad šalia stiprios mūsų rinktinės rikiuojasi armija ne mažiau stiprių komandų: JAV, Serbija, Prancūzija, Ispanija, Graikija, Australija.

Kažkurios iš jų neišvengiamai liks be medalių ir dėl to visai nebūtina apšaukti krepšininkų lūzeriais ar lochais. Krepšinyje laimėti galima daugiau nei pralaimėti. Pergalė - šventė, o dėl pralaimėjimo juk nekyla karas, neprasideda žemės drebėjimas.

Gadinti nervus gali ir tai, kad čempionato sistema gan paini. Kai pasibaigs grupių varžybos, iškart bus suformuotos naujos grupės, kova vyks ir dėl 17-32 vietų. Sunku viską aprėpti.

Laimei, čia yra paprastas receptas. Jei prieš akis turėsite rytdienos - rugpjūčio 31-osios - „Vakarų ekspresą“, turėsite ir visą tvarkaraštį, lenteles bei supratimą, kaip viskas vyks.

Mėgaukitės švente.

Sidebar placeholder