Balsuoti galima tik savo apygardos apylinkėse

Balsuoti galima tik savo apygardos apylinkėse

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) primena, kad sekmadienį vykstančiuose Seimo rinkimuose balsuoti galima tik savo apygardos apylinkėse. 

Komisija teigia sulaukianti rinkėjų kreipimųsi, kad šie negali balsuoti bet kurioje Lietuvos vietoje esančiose rinkimų apylinkėse ir atkreipia dėmesį, kad tokia galimybė nėra numatyta.

„Vadovaujantis Seimo rinkimų įstatymo nuostatomis, pagrindinę rinkimų dieną rinkėjai gali balsuoti tik savo rinkimų apylinkėje, kuri yra priskirta remiantis pagal rinkėjo deklaruotą gyvenamąją vietą, arba tos pačios rinkimų apygardos apylinkėse“, – rašoma VRK pranešime.

Pasak komisijos, išimtiniais atvejais, jeigu rinkėjas faktiškai gyvena kitos rinkimų apygardos teritorijoje, jis gali prašyti rinkimų komisijos būti įtrauktas į tos apylinkės rinkėjų sąrašus ir paprašyti užpildyti F5 formą, kurios pagrindu jį būtų galima įrašyti į tos konkrečios rinkimų apylinkės rinkėjų sąrašus.

Prieš tai rinkėjas gali būti paprašytas įrodyti, kad jis faktiškai gyvena kitoje apygardoje, pavyzdžiui, pateikti pažymą apie deklaruotą gyvenamąją vietą, disponuojamo nekilnojamojo turto dokumentus ir pan.

Balsavimas sekmadienį vyksta iki 20 val. vakaro.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder