Dalia Grybauskaitė atleido Aurelijų Verygą

Dalia Grybauskaitė atleido Aurelijų Verygą

Buvusi prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienio vakarą paskelbė, kad sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga bus nušalintas nuo vadovavimo Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centrui.

„Pirmiausia, manau, kad vadovas pakeistas. Dar sekmadienį buvo priimti sprendimai, kad tiesioginį Sveikatos apsaugos ministerijos valdymą praktiškai perima Vyriausybė, ir dabar tiesiogiai tuo užsiima pats premjeras. Tai jau tas faktas įvykęs“, ­­­– LRT televizijos laidoje „Lietuvos diena“ pareiškė buvusi šalies vadovė.

„Manau, kad šis ministras, apie kurį mėgina kažkas kalbėti, kad arklių nekeičia perėjoje, tai kažin ar galima jį laikyti tuo arkliu, kuris gali apskritai ką nors patraukti. Jis labiau primena kitą gyvūną, kuris tik moka prieštarauti, neigti, neleisti, neduoti. Tai išties vadovavimas yra kitose rankose“, ­­­– samprotavo D. Grybauskaitė.

O Lietuvos prezidento pareigas šiuo metu einantis Gitanas Nausėda pirmadienį teigė nepritariantis opozicijos siūlymui A. Verygą ekstremalios situacijos valdymo vadovo poste pakeisti kariškiu ar krašto apsaugos ministru Raimundu Karobliu.

„Keisti dabar arklius brastoje ir dar viduryje upės iš tikrųjų yra savotiškas eksperimentavimas su visuomenės sveikata, ir nemanau, kad šiuo metu valdžios institucijos galėtų sau tai leisti“, – sakė G. Nausėda.

Vyriausybės vadovas Saulius Skvernelis taip pat iki šiol nepranešė, kad A. Veryga bus nušalintas nuo vadovavimo Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centrui. 

Tačiau krašto apsaugos ministras R. Karoblis LRT laidoje teigė, kad Vyriausybė tokią galimybę svarsto.

„Sekmadienį buvo svarstomas tas klausimas, yra pristatytas šiandien toliau. Dar kol kas Sveikatos apsaugos ministerija vadovauja procesui ir operacijai. Iki trečiadienio“, ­­­– sakė ministras.

Pats A. Veryga antradienį teigė, kad jis šiuo metu ir toliau vadovauja operacijų centrui, tačiau neatmetė galimybės, jog situacijos valdymą gali perimti premjeras S. Skvernelis. 

„Kalbant iš esmės apie pačią situaciją, ji vystosi labai greitai ir gerokai peržengia sveikatos sistemos ribas, tai puikiai matote, nes kyla įvairiausių problemų: ir logistikos problemų yra (...), pasitelkiama ir kariuomenė.

Yra ir daug priemonių, kurios skirtos tai pačiai ekonomikai skatinti, gelbėti, kas gerokai peržengė sveikatos sistemos ribas“, ­­­– interviu LRT radijui teigė ministras.

„Tai natūralu, kad yra galvojama, kokiu būdu tą koordinavimą pakelti į Vyriausybės lygį, ir iš tiesų yra galvojama, kad premjeras imtųsi lyderystės ir imtųsi šiuos procesus valdyti, koordinuoti“, – tvirtino A. Veryga.

Jo teigimu, sprendimą dėl to turėtų priimti Vyriausybė. 

„Nežinau. Tai spręs Vyriausybė – kaip bus nuspręsta, taip ir bus. Gali taip būti, bet aš tokio atsakymo, galutinio sprendimo neturiu. Bet reikia, kad pats situacijos koordinavimas keltųsi į aukštesnį lygį, į tai įsijungtų visa Vyriausybė“, – sakė ministras.

„Ne aš ten pasiskyriau save, jei bus sprendimas, kad bus kitas vadovas, taip ir bus“, – pridūrė jis.

Sidebar placeholder