Daugiausiai rinkėjų palaikymo sulaukė konservatoriai

Daugiausiai rinkėjų palaikymo sulaukė konservatoriai

Baigėsi pirmasis Seimo rinkimų turas ir pirmadienio ryto išankstiniai rezultatai rodo, kad į Seimą patenka šešios partijos, peržengusios 5 proc. barjerą: konservatoriai, „valstiečiai“, „darbiečiai“, socialdemokratai, Laisvės partija ir Liberalų sąjūdis.

Pirmadienio 7.00 val. VRK išankstiniai duomenys rodo, kad geriausiai pasirodė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) – už juos balsavo 24,75 proc. rinkėjų. Antroje vietoje – „valstiečiai“ (LVŽS) su 17,54 proc. balsų, trečia – Darbo partija, už kurią balsavo 9,48 proc. rinkėjų. Ketvirti liko labai nedaug nuo „darbiečių“ atsilikę socialdemokratai su 9,27 proc. rinkėjų palaikymu. 5 proc. slenkstį peržengė ir į Seimą taip pat patenka Laisvės partija (9,01 proc.) ir Liberalų sąjūdis (6,77 proc.). Už šio penkių procentų barjero, remiantis VRK preliminariais ryto duomenimis, kol kas tebėra Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS), gavusi 4,81 proc. rinkėjų balsų.

Rinkėjų aktyvumas Seimo rinkimų pirmajame ture siekė 47,16 proc.

Vienmandatėse apygardose buvo renkamas 71 Seimo narys, taikant dviejų turų sistemą, o daugiamandatėje rinkimų apygardoje išrenkama 70 Seimo narių, taikant proporcinę sistemą.

Partijos kandidatų sąrašas gali gauti Seimo narių mandatų (dalyvauja skirstant mandatus) tik tada, jeigu už jį balsavo ne mažiau kaip 5 procentai rinkimuose dalyvavusių rinkėjų.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder