Dažniausia pavardė Klaipėdoje - Ivanova

Dažniausia pavardė Klaipėdoje - Ivanova

Registrų centras paskelbė, kokios yra Lietuvoje populiariausios pavardės. Išskirtos ir kiekvienoje savivaldybėje dominuojančios pavardės.

"Visuomenėje gajus mitas, kad Lietuvoje populiariausios giminės yra Kazlauskai, Petrauskai ir Jankauskai. Nuo šiol šį teiginį galima pagrįsti realiais skaičiais - Gyventojų registre sukauptais duomenimis, būtent šios trys pavardės puikuojasi populiariausių Lietuvos pavardžių viršūnėje", - rašoma Registrų centro pranešime spaudai.

Registrų centro duomenimis, pati populiariausia pavardė Lietuvoje yra Kazlauskaitė - jų visoje Lietuvoje galima sutikti beveik 5,2 tūkstančio. Po jos seka Jankauskaitės bei Petrauskaitės, kurių yra po kiek daugiau nei 5 tūkstančius.

Populiariausių pavardžių dešimtuke taip pat galima rasti Lietuvoje gausiai gyvenančių Stankevičių ir Stankevičiūčių, Kazlauskienių bei Vasiliauskaičių.

Vis dėlto šalyje populiariausia Kazlauskaitės pavardė dominuoja tik Anykščių rajono ir Elektrėnų savivaldybėse, Jankauskaičių daugiausiai yra tik Tauragės rajono ir Pagėgių savivaldybėse, o Petrauskaitės pirmauja tik Panevėžio mieste bei rajone ir Kėdainių rajone.

Įdomi Vakarų Lietuvos statistika. Pavyzdžiui, Klaipėdos mieste populiariausia pavardė yra Ivanova. Ši pavardė taip pat dažniausia Visagine ir Zarasų rajone.

Klaipėdos rajonas gali pasigirti gausiausiu Venckučių skaičiumi. Kretingos rajone dominuoja Stonkutės, Šilutės rajone - Rimkutės.

Neringoje dažniausia pavardė - Butkus, kaip ir Jurbarke, Raseiniuose, o Palangoje - Paulauskas.

Įdomu tai, kad kai kurių miestų ir šalia esančių rajonų populiariausios pavardės. Pavyzdžiui, Alytaus mieste ir rajone - Baranauskas, Kauno mieste ir rajone - Stankevičiūtė, Panevėžio mieste ir rajone - Petrauskaitė, Šiaulių mieste ir rajone - Balčiūnaitė, Vilniaus mieste ir rajone - Stankevič.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder