Dėl P. Gražulio neliečiamybės spręs tyrimo komisija

Dėl P. Gražulio neliečiamybės spręs tyrimo komisija

Ar „atiduoti“ Seimo narį Petrą Gražulį į prokurorų rankas, spręs ketvirtadienį Seimo sudaryta tyrimo komisija.

Už jos sudarymą balsavo 98 Seimo nariai, balsavusiųjų prieš ir susilaikiusiųjų nebuvo.

Komisija, kuriai vadovaus Seimo narys Arminas Lydeka, turėtų apsispręsti, ar siūlyti Seimui patenkinti generalinio prokuroro Evaldo Pašilio prašymą ir leisti Seimo narį Petrą Gražulį „patraukti baudžiamojon atsakomybėn, jį suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę“.

Seimas pavedė komisijai tyrimą atlikti iki šių metų gruodžio 23 d.

Seimo sprendimu, komisijoje dirbs 11 narių: Vaida Giraitytė; Ligita Girskienė; Sergejus Jovaiša; Paulė Kuzmickienė; Orinta Leiputė; Arminas Lydeka; Vytautas Mitalas; Audrius Petrošius; Jonas Pinskus; Juozas Varžgalys; Andrius Vyšniauskas.

Kreipdamasis dėl Seimo nario P. Gražulio teisinės neliečiamybės panaikinimo, E. Pašilis teigė, kad parlamentaras pažeidė Baudžiamąjį kodeksą ir nesant kyšininkavimo požymių nuo 2015 m. gegužės 18 d. iki 2017 m. vasario 13 d. piktnaudžiavo tarnybine padėtimi, siekdamas turtinės naudos. E. Pašilis akcentavo, kad P. Gražulis savo veiksmais menkino Seimo autoritetą.

„Tokiais savo galimai neteisėtais veiksmais, t. y. siekdamas ir neatlygintinai naudodamas iš privačios bendrovės turtinę naudą, veikdamas šios bendrovės interesais ir neleistinai kišdamasis į kitų valstybės tarnautojų Lietuvoje ir Rusijoje veiklą, siūlydamas Rusijos pareigūnams duoti pinigų, prašydamas neteisėtai veikti vienos bendrovės interesais, Seimo narys Petras Gražulis sistemingai, ilgą laiką, pasinaudodamas savo, kaip aukščiausios valdžios atstovo, statusu, įtaka menkino einamų pareigų prestižą, Lietuvos Respublikos Seimo autoritetą, formavo neigiamą visuomenės nuomonę apie Seimą, Seimo narius“, – Seimo posėdyje teigė E. Pašilis.

Generalinis prokuroras akcentavo, kad P. Gražulis pažeidė Konstitucijoje įtvirtintus principus ir taip sulaužė Konstitucijoje įtvirtintą priesaiką. Pasak E. Pašilio, dėl to valstybė patyrė didelę neturtinę žalą.

Generalinis prokuroras dėl parlamentaro P. Gražulio neliečiamybės panaikinimo kreipiasi pakartotinai, nes 2019 m. birželio 4 d. šį E. Pašilio prašymą Seimas atmetė.

Pats P. Gražulis dar kartą atmetė jam adresuotus kaltinimus, tvirtindamas, kad yra persekiojamas ir tai esąs politinis susidorojimas.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder