Dėl trečiosios sutarties vakcinoms nuo COVID-19 įsigyti dar bus tariamasi Vyriausybėje
Dėl trečiosios sutarties vakcinoms nuo COVID-19 įsigyti dar bus tariamasi Vyriausybėje

Dėl trečiosios sutarties vakcinoms nuo COVID-19 įsigyti kitą savaitę dar bus tariamasi Vyriausybėje, penktadienį spaudos konferencijoje sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Kiekvienu atveju kreipsimės, atsiklausim Vyriausybės, nors bendras principas yra priimtas. Aš beveik neabejoju, kad sprendimas bus teigiamas dėl šitos vakcinos. (...) Tai labiau formalumas, dėl kurio turim atsiklausti“, – kalbėjo ministras.

Ketvirtadienį Europos Komisija pranešė sudariusi sutartį su kompanijai „Johnson & Johnson“ priklausančia įmone „Janssen Pharmaceutica NV“. Patvirtinus, kad vakcina yra saugi ir veiksminga kovojant su COVID-19, pagal šią sutartį valstybėms narėms numatytos dozės 200 mln. žmonių.

EK atstovybė Lietuvoje BNS informavo, jog šis susitarimas yra įpareigojančio pobūdžio ir šalys privalo įsigyti visą sutartą vakcinų kiekį. Vis dėlto, per penkias darbo dienas nuo sutarties sudarymo šalys gali iš susitarimo pasitraukti ir vakcinų nepirkti.

Kaip BNS sakė Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) vadovovas Gytis Andriulionis, pagal trečiąją sutartį su „Janssen Pharmaceutica NV“, Lietuvai numatyta 1,25 mln. vakcinos dozių. Jas šalis įsigyti įsipareigotų.

Europos Komisija jau yra pasirašiusi sutartis su „AstraZeneca“ ir „Sanofi“-GSK bei sėkmingai užbaigė parengiamąsias derybas su „CureVac“, „BioNTech“-„Pfizer“ ir „Moderna“.

G. Andriulionio teigimu, pagal sutartį su „AstraZeneca“, Lietuva įsipareigojo įsigyti 1,86 mln. vakcinos dozių.

Pagal sutartį su „Sanofi“-GSK šalims numatyta galimybė, o ne prievolė įsigyti vakcinas, tad Lietuva dėl konkrečių kiekių taip pat turės priimti sprendimą.

„Dėl šių vakcinų įsigijimo ir norimo kiekio Lietuva turi apsispręsti iki gruodžio“, – BNS sakė Vaistų kontrolės tarnybos vadovas.

Lietuvos Vyriausybė yra nusprendusi, kad Lietuva su kitomis Europos Sąjungos valstybėmis dalyvaus įsigyjant visas kuriamas COVID-19 vakcinas, dėl kurių derasi Europos Komisija.

Premjeras Saulius Skvernelis tuomet teigė, kad maksimali suma, kurią Lietuvai už jas tektų sumokėti, gali sudaryti apie 125 mln. eurų. Tačiau jis pabrėžė, kad perteklių Lietuva galėtų parduoti Rytų partnerystės šalims.

Kiek anksčiau Vyriausybė yra priėmusi sprendimą, kad Lietuva per Europos Komisiją iš gamintojų sieks įsigyti vakcinų nuo koronaviruso 70 proc. šalies gyventojų paskiepyti.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder