Frakcija ar šeimos versliukas? Skandalingosios I. Rozovos dukra talkininkauja V. Tomaševskiui

Frakcija ar šeimos versliukas? Skandalingosios I. Rozovos dukra talkininkauja V. Tomaševskiui

Su Rusijos žvalgybos darbuotojais bendravusi ir kai kuriuos politinius žingsnius derinusi parlamentarė Irina Rozova skandalo sūkuryje atsidūrė po to, kai Viktoras Pranckietis paviešino informaciją apie jos „pasiekimus“. Visuomenės nemalonę užsitraukusią kolegę ėmė ginti bendražygiai ir pats Valdemaras Tomaševskis.

Dėstydamas, kaip labai partija pasitiki parlamentare, Europos Parlamento atstovas, regis, pamiršo paminėti, kad čia būta ir asmeninio pasitikėjimo, mat I. Rozovos duktė darbuojasi jo padėjėja.

Ketvirtai kadencijai europarlamentaru perrinkto V. Tomaševskio padėjėjų sąraše kol kas puikuojasi 13 pavardžių, tarp jų – Valerija Ščerbina, skandalingosios I. Rozovos dukra.

Pats V. Tomaševskis nieko skandalingo čia neįžvelgia, nes, kaip pats sako, yra krikščionis ir katalikas. „Koks nepotizmas? Jeigu aš turiu biurą Klaipėdoje, aš esu vilnietis, tai biuras turi dirbti, kaip jūs manote?“ – paklaustas dėl nepotizmo grėsmės sakė europarlamentaras.

Įvardyti tikslaus savo padėjėjų skaičiaus V. Tomaševskis negalėjo, tačiau sakė žinąs, kad jų yra keliolika.

Pasiteiravus, ar dėl situacijos, į kurią pateko I. Rozova, ketina imtis veiksmų, V. Tomaševskis patikino, kad to daryti nesiruošia. „Jūs kalbate kaip Berija su Stalinu 1937 m. Kažkas pateko į nemalonią situaciją, tai reikia atsiriboti ir pasmerkti. Dar reikia susirinkimą surinkti ir pasmerkti“, – kalbėjo politikas.

„Išeina taip, kad mes kažkokį žmogiškumą prarandame. Yra kažkokia politika, interesai ir t. t. O kur yra žmogiškumas? Nėra sprendimo, nėra jokių išvadų, o jau du mėnesius eskaluojamas klausimas, tai apie ką mes kalbame su jumis? Laukiame mes konkrečių išvadų, tada kalbėsime“, – įsiaudrinęs kalbėjo politikas.

„Aš linkęs tikėti savo kaimynais ir apskritai aš pasitikiu žmonėmis. Aš esu katalikas ir esu krikščionis“, – pridūrė V. Tomaševskis.

Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) narys Arvydas Anušauskas situaciją vertina kategoriškai.

„Aš manau, kad apskritai šių žmonių buvimas valdančiojoje koalicijoje yra didelė grėsmė, tačiau ją visu mastu galės įvertinti tik tyrimas. Manau, kad V. Tomaševskis visada rinkosi žmones ne tik pagal savo partinę liniją, bet ir patartas iš šalies.

Tai parodė ir informacija apie tai, kad veiksmai buvo derinami su Rusijos ambasada, jungiant jėgas su I. Rozovos aljansu“, – kalbėjo politikas.

Pasiteiravus, ar šiuo atveju V. Tomaševskis turėtų atsiriboti nuo I. Rozovos šeimos, A. Anušauskas apgailestavo: nors taip pasielgti būtų teisinga, maža tikimybė, kad europarlamentaras būtent taip ir padarys.

„Be abejo, tai padaryti reikėtų, tačiau manau, kad taip nebus. Bus, manau, priešingai: tie žmonės, kurie iškėlė šį klausimą, ir bus labiausiai puolami“, – sakė A. Anušauskas.

Su pačia I. Rozova portalui Alfa.lt susisekti nepavyko. Prieš rinkimus pateiktoje interesų deklaracijoje politikė nurodė tik savo sutuoktinį, duomenimis apie dukters darbovietę deklaracija kol kas nėra papildyta.

Naujasis NSGK vadovas Dainius Gaižauskas teigia pirmą kartą išgirdęs apie tai, kad skandalingosios politikės duktė V. Ščerbina darbuojasi europarlamentaro biure.

„Kalbant apie tyrimą, kurį mes ruošiamės atlikti, visi būdai ir grėsmės, kurios galimai kyla nacionaliniam saugumui arba vienaip ar kitaip galėjo įtakoti kokius nors politinius procesus, bus ištirtos ir išsiaiškintos.

Manau, kad bet kokia informacija, paaiškėjus, kad ji susijusi su mūsų tyrimu, bus tiriama“, – sakė politikas. 

Sidebar placeholder