G. Landsbergis: Lietuva pasiruošusi padėti Estijai

G. Landsbergis: Lietuva pasiruošusi padėti Estijai

Lietuva pasiruošusi padėti Estijai kovoje su pandemija, sako Taline trečiadienį viešintis Gabrielius Landsbergis.

Pasak Užsienio reikalų ministerijos, su darbo vizitu lankydamasis Estijos sostinėje G. Landsbergis su šios šalies kolege užsienio reikalų ministre Eva-Maria Liimets daugiausia dėmesio skyrė pandemijos suvaldymo abejose šalyse klausimams, ypač padėčiai Estijoje, kurioje sergamumo rodikliai itin aukšti. 

„Lietuva yra pasirengusi suteikti Estijai tokią pagalbą, kokios jai šiuo metu labiausiai reikia, kovojant su suaktyvėjusia koronaviruso pandemija“, - sakė G. Landsbergis.

Abiejų šalių ministrai taip pat aptarė aktualiausius dvišalio, regioninio ir daugiašalio bendradarbiavimo klausimus: bendrų energetikos ir transporto infrastruktūros projektų eigą, Lietuvos pirmininkavimo Baltijos Ministrų Tarybai 2021 metais prioritetus, branduolinės saugos, Rytų partnerystės, regioninio saugumo ir gynybos,  Europos žaliojo kurso ir klimato kaitos, kitus ES ir tarptautinės darbotvarkės klausimus.

Kalbėdamas apie branduolinę saugą, ministras G. Landsbergis pabrėžė būtinumą bendromis pastangomis užtikrinti nesaugios Astravo AE elektros energijos, kuri, anot Lietuvos ekspertų, pasiekia Baltijos šalių rinkas, nepirkimą.

Lietuvos diplomatijos vadovas Taline taip pat dalyvaus trijų Baltijos šalių ir Jungtinės Karalystės užsienio reikalų ministrų susitikime. Tai pirmasis ministro G. Landsbergio vizitas į Estiją jam pradėjus eiti Lietuvos užsienio reikalų ministro pareigas.

Estijoje sparčiai plintant britiškojo varianto koronavirusui, šalis pagal naujus COVID-19 atvejus atsidūrė ES sąrašo viršūnėje ir nusileidžia tik Čekijai. Nuo ketvirtadienio Estijoje įvedamas griežtas karantinas, galiosiantis mažiausiai mėnesį.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder