G. Nausėda: ES pademonstravo ryžtą ir vienybę

G. Nausėda: ES pademonstravo ryžtą ir vienybę

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad vienu metu skiepijimo nuo COVID-19 procesą pradėjusi Europos Sąjunga pademonstravo ryžtą ir vienybę.

„Šiandien Lietuva pradėjo taip ilgai lauktą mūsų žmonių skiepijimą, kuris yra didelis žingsnis šaliai grįžtant į normalų gyvenimą. Europos Sąjunga pademonstravo ryžtą ir vienybę ne tik santykiuose su vakcinos gamintojais, bet ir tarpusavyje. ES šalių žmonės pradėti skiepyti tuo pačiu metu ir turi tokią pačią teisę jaustis tvirčiau ir saugiau pandemijos akivaizdoje“, – sekmadienį socialiniame tinkle „Facebook“ rašė šalies vadovas.

G. Nausėda taip pat teigė pasikalbėjęs su Lietuvoje paskiepytais medikais.

„Aidas Kaušas ir Stefanija Jatulevičienė – tai Šiaulių ligoninės darbuotojai, Infekcinių ligų skyriaus vadovas ir vieno iš COVID–19 slaugos skyrių administratorė. Jie, kaip ir dešimtys kitų medikų, kurių veidų ir vardų išgelbėtieji dažnai net nesužino, pirmieji Lietuvoje pasiskiepijo nuo koronaviruso. Abu pasidžiaugė, kad skiepai jiems yra tarsi šv. Kalėdų tąsa, nes nekantriai laukė vakcinos atvykimo“, – teigė prezidentas.

Anot jo, pirmieji skiepai yra „parama ne tik mūsų sveikatos saugotojams, tai ir parama visai visuomenei“.

„10 tūkstančių apsaugotų medikų reiškia 100 tūkstančių, o gal ir daugiau, apsaugotų Lietuvos žmonių – mūsų senelių, tėvų, mūsų pačių“, – rašė G. Nausėda.

Sekmadienį ryte penkiose centrinėse šalies gydymo įstaigose „BioNTech“ ir „Pfizer“ sukurta COVID-19 vakcina pradėti skiepyti pirmieji medikai.

Pirmoji siunta su 9750 vakcinos dozių Lietuvą pasiekė šeštadienio paryčiais ir buvo saugoma Ekstremalių sveikatai situacijų centro sandėliuose. Dieną vakcina buvo išskirstyta į Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio ligonines, atsakingas už COVID-19 valdymą regionuose.

Vilniaus ir Kauno apskritys gavo po 2925 vakcinos dozių, Klaipėdos apskritis – 1950, o Šiauliai ir Panevėžys – po 975 dozes.

Skiepijant pirmuosius medikus ketinama sunaudoti visas šeštadienį gautas vakcinas. Antroji dozė šiuo kartu paskiepytam personalui, kuria reikia paskiepyti po 21 dienos, bus skiriama iš vėlesnių siuntų. 

Skiepijimas COVID-19 vakcina šiomis dienomis prasideda visoje Europos Sąjungoje.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder