Gražulis paaiškino, kodėl pasiimdavo savo padėjėjos atlyginimą: moteris turėjo silpnybę greitai išleisti pinigus

Gražulis paaiškino, kodėl pasiimdavo savo padėjėjos atlyginimą: moteris turėjo silpnybę greitai išleisti pinigus

Prieš Petrą Gražulį buvo pradėta byla dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. Buvusi jo padėjėja ir buvusi „Judex“ komercijos direktorė Patricija Pachmatovaitė ryžosi liudyti Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT). Mergina papasakojo, kad jos, kaip Seimo nario padėjėjos atlyginimas, būdavo atiduodamas P. Gražuliui. Politikas „Lietuvos ryto“ laidai „Nauja diena“ išsakė savo versiją.

Kaip galima suprasti iš P. Pachmotovaitės liudijimo, Seimo narys yra pagrindinis „Judex“ įmonėje žmogus ir dėl to naudojosi tuometinės komercijos direktorės ir jo padėjėjos kortelėmis.

„Tyrimą atlikusi STT nustatė, kad mes tikrai artimai bendravome su Patricija. (…)

Pašmaikštaudavau, kad „Judex“ yra mano įmonė, rašydavo žurnalistai, tai kam man čia ginčytis? Būtų labai gerai, jeigu ji būtų mano, bet, deja, niekada neturėjau nei vienos akcijos ir niekada neturėsiu. Dabar dėl kortelės – kadangi tikrai buvo draugiški santykiai, būdavo, kad ir aš atiduotų savo kortelę jai, aš – jos paimu.

Moteris, taip sakant, turėjo tokią truputį silpnybę, kad greitai pinigus išleisdavo. Gauna pinigus ir už poros dienų jau prašo. Tai aš paimdavau kortelę ir atiduodavau tuos pinigus kartą į savaitę mažesne suma. Per mėnesį išdalinu, kad nors kelioms dienoms užtektų. Visi mes esame žmonės ir gal moterys mėgsta puoštis, gal brangiau rengtis, gražiau nori atrodyti ir labai greitai išleisdavo tuos pinigus.“

Pasak jo, jis tokiu būdu tik norėjo padėti ir tarp jų nėra jokių pykčių. Taip pat aiškino, kad kai žmogų uždaro į karcerį, jis gali bet ko pripasakoti.

Primename, kad šią savaitę STT tyrėjai P. Gražuliui pareiškė įtarimus dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, jam inkriminuojamos nusikalstamos veikos, galimai padarytos 2015–2017 m.

„Ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia pagrįstai įtarti, kad Seimo narys P. Gražulis iš vienos privačios bendrovės galimai siekė gauti ir gaudavo turtinę naudą, neteisėtai veikdamas šios bendrovės interesais, siekdamas, kad bendrovei dėl nustatytų pažeidimų nebūtų uždrausta eksportuoti produkcijos į užsienį, – pranešime nurodė STT. – Manoma, kad tokiais savo veiksmais Seimo narys sistemingai ilgą laiką naudojosi savo, kaip aukščiausios valdžios atstovo, statusu ir įtaka, menkino užimamų pareigų prestižą, Seimo bei Seimo nario autoritetą, pažeidė Konstitucijoje įtvirtintus principus ir sulaužė Seimo nario priesaiką, dėl to valstybė patyrė didelę neturtinę žalą.“

Anksčiau pranešta, kad P. Gražulis padėjo tvarkyti šaldytus maisto produktus gaminančios bendrovės „Judex“ problemas, kai Rusijos pareigūnai 2015 m. šios įmonės produkcijoje rado listerijos bakterijų. Prokurorai teigė, kad padėdamas įmonei „Judex“ politikas ne kartą skambino Lietuvos ir Rusijos pareigūnams, dėl „Judex“ problemų buvo nuvykęs į Rusijos Karaliaučiaus sritį, kad paveiktų Rusijos pareigūnus, ragino verslininkus duoti kyšių, prašė pažeisti galiojančias tvarkas, o iš „Judex“ už tai gavo turtinės naudos.

Kad vyko į Kaliningradą su P. Gražuliu, pareigūnams patvirtino ir P. Pachomovaitė. Įtarimai P. Gražuliui taip pat siejami ir su automobiliu, kurį įsigijo „Judex“, o vėliau neatlygintinai juo naudojosi.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder