Į jurbarkiškės gydymą įsitraukė daugiau specialistų

Į jurbarkiškės gydymą įsitraukė daugiau specialistų

Kraupų išpuolį prieš daugiau kaip dvi savaites per moksleivių vakarėlį patyrusi 17-metė netrukus bus išrašyta iš Kauno ligoninės. Šią žinią patvirtino žiauriai sumuštą merginą atstovaujantis advokatas Mindaugas Vasiliauskas.

Tačiau merginos gydymas bus tęsiamas reabilitacijos įstaigoje. Anot M. Vasiliausko, mergina iš ligoninės turėtų būti išrašyta vėliausiai trečiadienį. „Jos dar neišleido iš ligoninės. Greičiausia, išleis tik rytoj.

Toliau vyks reabilitacija“, – apibendrino M. Vasiliauskas. Advokatas patvirtino, kad nuo praėjusio penktadienio su nukentėjusia nepilnamete pradėjo dirbti psichologas. „Gydomos ne tik fizinės, bet ir psichologinės žaizdos.

Darbas su psichologu bus tęsiamas ir toliau. Šiuo metu tikrai negaliu pasakyti, kad įvyks sužalotos merginos apklausa. Šiuo metu esame pateikę keletą prašymų, ką, mūsų nuomone, reikėtų atlikti šioje byloje.

Nenorėčiau atskleisti, kokie tie prašymai, kad oponentai tuo nepasinaudotų“, – pabrėžė M. Vasiliauskas.

Svarbi apklausa

Artimiausiu metu šios merginos dar laukia daugybė fizinių bei psichologinių išbandymų. Vos tik ją prižiūrintys gydytojai uždegs žalią šviesą, iškart įvyks nukentėjusios merginos apklausa. Tai gali nutikti bet kurią dieną.

Galutinis sprendimas priklausys nuo to, kaip sparčiai mergina sveiks po žandikaulio operacijos. Bet kuriuo atveju merginai neišvengiamai teks prisiminti tos kraupios nakties įvykius. Iki šiol buvo apklaustas tik įtariamasis pasikėsinimu išžaginti – nepilnametis Jurbarko gyventojas.

Tiesa, teisme svarstant kardomųjų priemonių paskyrimą, įtariamasis atsisakė duoti parodymus.

Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Ignė Rotautaitė-Pukenė patvirtino, kad šiuo metu yra laukiama, kol mergina pasveiks ir galės kalbėti.

„Ji yra nepilnametė, todėl apklausai galioja kitos taisyklės. Nukentėjusioji bus apklausta pas ikiteisminio tyrimo teisėją.

Per tokią apklausą joje privalo dalyvauti ir psichologas, ir vaiko teisių atstovai. Tad šiuo metu yra laukiama, kol ji pasveiks, kol medikai leis jai kalbėti. Nors artimiausiu metu ji bus išleista iš ligoninės, tačiau gydymas bus tęsiamas toliau, tad šiuo metu nėra aišku dėl apklausos datos“, – sakė I. Rotautaitė-Pukenė.

Įvertino smurtą

Prokuratūros atstovė patvirtino, kad iškart po šių įvykių buvo kreiptasi į teismo medicinos ekspertus, kad šie pateiktų išvadas dėl merginos patirtų sužalojimų mąsto:

„Tai yra pirminės išvados, kurios dar gali keisti. Galiu patvirtinti, kad gegužės 31 d. gautose išvadose merginos patirti sužalojimai įvardijami kaip nesunkūs. Tačiau yra didelis skirtumas tarp nežymaus ir nesunkaus sveikatos sutrikdymo (už nežymų sveikatos sutrikdymą gresia įkalinimas iki 2 metų, o už nesunkų – iki 5 metų – aut. past.).

Atkreipiu dėmesį, kad ikiteisminio tyrimo pabaigoje, teismo medicinos ekspertai turės pateikti galutines išvadas. Tada bus matyti, kas daryta, kokia gydymo trukmė ir kiti niuansai. Gali būti, kad pirminės išvados keisis.“

Sulaikė nusikaltimo vietoje

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad nusikaltimas įvykdytas kaimo turizmo sodyboje gegužės 26-sios rytą, apie 4.30 val. Paauglę galimai sumušė ir pasikėsino išžaginti nepilnametis Jurbarko politikės sūnus.

Jam šiuo metu paskirtas namų areštas ir intensyvi priežiūra (uždėta apykojė – aut. past.).

Įvykio vietoje jį sulaikė policijos pareigūnai. Įtariamajam nustatytas lengvas girtumo laipsnis (1,12 prom. alkoholio). Savo kaltę per pirminę apklausą įtariamasis neigė.

Sidebar placeholder