Į kovą dėl R. Karpavičiaus palikimo įsivėlę ir aukšti pareigūnai

Į kovą dėl R. Karpavičiaus palikimo įsivėlę ir aukšti pareigūnai

Mūšis dėl verslininko Raimondo Karpavičiaus šimtamilijoninio palikimo užvirė jam dar gyvam esant. „Lietuvos rytas“ išsiaiškino, kad tam buvo pasitelkti ir du aukšti policijos pareigūnai, kurie vyko į Tenerifę ir bandė perimti prabangią vilą.

Į amžino pavasario sala vadinamą Tenerifę poilsiautojus vilioja švelnus klimatas, maudynės ir pramogos su banglentėmis Atlando vandenyne, gardus maistas ir siautulingos ispaniškos šventės.

Tačiau du aukšti Lietuvos policijos pareigūnai į Ispanijai priklausančią vieną Kanarų salų 2019 metų liepos 21-ąją vyko ne poilsiauti.

Jie lydėjo Aistės Karpavičienės, buvusios Grybauskienės, pasiuntinį – vilnietį advokatą.

Jis buvo gavęs nurodymą perimti vieno turtingiausių šalies verslininkų R.Karpavičiaus bendrovei priklausančią vilą.

2014 metų gegužės mėnesį pirkto prabangaus namo rekonstrukcija ir interjeru rūpinosi pirmoji verslininko žmona 63 metų Audronė Karpavičienė, su juo gyvenusi 40 metų.

O 45 metų kaunietė Aistė 2019-ųjų liepą vos prieš keturis mėnesius buvo mįslingai tapusi sunkios ligos užklupto 61 metų R.Karpavičiaus žmona.

Kaunietė atsiliepdavo milijonieriaus telefonu, buvo pastačiusi apsauginį prie palatos Kauno klinikose, duodavo nurodymus medikams ir skubiai surengė tylias vestuves, prieš kurias buvo perrašytas R.Karpavičiaus testamentas.

Pagal testamentą, namus Nidoje ir Tenerifėje R.Karpavičius paliko A.Grybauskienei. Visą kitą turtą, vertinamą apie 110 milijonų eurų, – lygiomis dalimis A.Grybauskienei ir broliui Henrikui Karpavičiui.

„Lietuvos rytui“ kalbėję jau mirusio verslininko bičiuliai ir bendradarbiai netiki, kad jis laisva valia būtų galėjęs atsiriboti nuo savo artimųjų, ilgamečių draugų, verslo partnerių. Dauguma pašnekovų neabejojo: viskas buvo gerai suplanuota, o našlė veikė ne viena.

Toliau R.Karpavičiaus palikimo istoriją tyrusiam „Lietuvos rytui“ pavyko gauti skandalingų įrodymų, tarp jų – ir iš Tenerifėje vykusio prabangios vilos šturmo.

Išgąsdino poilsiautojus

Praėjusių metų liepos 21-ąją į Tenerifę trys vyrai atskrido tik trumpam. Po dviejų dienų jie turėjo grįžti į Lietuvą.

„Lietuvos rytas“ išsiaiškino, kad kartu su vilniečiu advokatu į Tenerifę nuvyko tuometis Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos vadovas Giedrius Skladas ir Kauno apskrities VPK viršininkas Darius Žukauskas, kuris buvo išėjęs tėvystės atostogų.

Trys atvykėliai iš Lietuvos įsikūrė viešbutyje Tenerifėje, o kitą dieną – liepos 22-ąją – patraukė į prabangiąją vilą.

Viloje tuo metu poilsiavo R.Karpavičiaus pirmosios šeimos bičiuliai. Erdviame name su keliais miegamaisiais iki tol mėgdavo laiką leisti ir R.Karpavičius su Audrone, jų sūnaus Roko Karpio šeima.

Verslininkas toje viloje apsistodavo ir tada, kai atvykdavo į Tenerifę tvarkyti verslo reikalų. Ten jis kviesdavo pabendrauti ar ilgiau paviešėti verslo partnerius, bičiulius, tarp jų – ir ispanus.

Liepos 22-ąją išvydę viloje nepažįstamus augalotus vyrus poilsiautojai labai išsigando. Jie skubiai susisiekė su „Marijampolės pieno konservų“ filialo „Marilitu“, įsikūrusio Santa Kruso mieste, atstove ir pranešė apie įsibrovėlius.

Ispanijos policija išvijo

„Sulaukiau skambučio, kad į namą veržiasi nepažįstami žmonės. Tokie veiksmai Ispanijos Karalystėje yra nelegalūs!

Atskubėjusi pamačiau, kad iš tiesų mėginta laužti spyną, pakeistas jos užraktas. Du augaloti vyrai atrodė grėsmingai, o elgėsi keistai. Aš nežinojau, ko galima iš jų tikėtis. Man buvo labai baisu“, – „Lietuvos rytui“ prabilo įsilaužimo liudininkė (pavardė redakcijai žinoma), kuri buvo R.Karpavičiaus verslo Kanarų salose patikėtinė.

R.Karpavičiaus įmonės atstovė viloje pamatė tris nepažįstamus vyrus bei tolimą verslininko giminaitę.

Vienas iš įsibrovėlių prisistatė kaip advokatas iš Lietuvos. Kiti du vyriškiai neatskleidė tapatybės. Pastarieji avėjo gumines šlepetes, mūvėjo šortus, akis slėpė po tamsiais akiniais.

Kai moteris išsitraukė mobilųjį telefoną ir ėmė filmuoti, policininkai G.Skladas ir D.Žukauskas atsuko nugaras, slėpė veidus.

Atvykėlis advokatas moteriai padavė dokumentą ir pranešė, kad per dvi valandas poilsiautojai su savo daiktais turi išsikraustyti iš vilos, arba bus kviečiama policija.

„Tada pati paskambinau Ispanijos policijai. Apie įsilaužimą pranešiau ir Audronės advokatei“, – teigė svarbi liudininkė.

Atvykę Ispanijos civilinės gvardijos pareigūnai paprašė įsibrovėlių parodyti dokumentus, kurie patvirtintų jų tapatybę.

Lietuvis advokatas iškart pakluso, o su juo atvykę policininkai tai darė nenoriai. Vienas jų pasakė palikęs asmens dokumentus automobilyje. Ispanai paragino lietuvį nueiti iki mašinos.

Nusirašę asmens duomenis ispanų pareigūnai nurodė nekviestiems svečiams kuo greičiau išeiti: „Palikite šiuos namus, nes prisidarysite problemų.“

Iš Lietuvos atvykusiam advokatui ispanai paaiškino, kad gerbia jį kaip kolegą, bet pabrėžė, kad atvykus į Ispaniją būtina veikti pagal šios šalies įstatymus. Jie dar pridūrė: „Ne taip, kaip turbūt esate įpratę Lietuvoje.“

Įsibrovėliai vis tiek delsė. Jie aiškino, neva turi išeiti ne jie, o vilos gyventojai.

Verslininko R.Karpavičiaus pirmosios žmonos Audronės advokatę, kuri buvo viloje, pribloškė toks įžūlumas. Po poros valandų ispanė neapsikentusi ištarė: „Gal man picą čia užsisakyti?“

Civilinės gvardijos pareigūnai išsikvietė pastiprinimą – vietos policiją, kuri dėl įsilaužimo pradėjo tyrimą.

„Jūs negalite būti namuose, į kuriuos įėjote per jėgą“, – paaiškino Tenerifės saloje dirbantys pareigūnai ir iš namo išlydėjo lietuvius policininkus G.Skladą, D.Žukauską bei su jais buvusį advokatą.

Į salą – per atostogas

– Komisare, ką praėjusių metų liepą veikėte Tenerifėje? – paklausiau tuomečio Kauno apskrities VPK Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos viršininko G.Sklado, dabar vadovaujančio Kaišiadorių rajono policijos komisariatui.

– Apie savo laisvalaikį nekalbu.

– Gal tuo metu ten atostogavote?

– Tuoj pažiūrėsiu. Taip, atostogavau.

– Ir per atostogas šturmavote svetimą namą?

– Apie savo atostogas nekalbu.

– Bet jūs ir per atostogas išliekate pareigūnas. Kieno užsakymą vykdėte?

– Aš užsakymų nevykdau. Viso gero, – baigė pokalbį G.Skladas.

Sutiko padėti bičiuliui

Kartu su bendradarbiu G.Skladu į Tenerifę vykęs kaunietis D.Žukauskas, atrodė, nenustebo sulaukęs skambučio iš „Lietuvos ryto“. Du kartus Metų sekliu už rezonansinių nusikaltimų tyrimą pripažintas aukštas pareigūnas sutiko paaiškinti, kaip atsidūrė Tenerifėje.

„Aš advokatą Giedrių Danielių pažįstu nuo jo darbo prokuratūroje laikų. Jis kreipėsi į mane, kad vykdydamas savo profesinį pavedimą gali susidurti su grasinimais ir smurtu iš asmenų, susijusių su kriminaliniu pasauliu.

Todėl jis jautėsi nesaugus ir paprašė esant galimybei pasaugoti jį tuo metu, kai vykdys profesinį pavedimą. Sutikau, nes atostogavau“, – paaiškino D.Žukauskas.

Policijos departamentas pranešė, kad D.Žukauskas nuo praėjusių metų lapkričio 4 dienos yra nušalintas nuo Kauno apskrities VPK viršininko pareigų.

Visą tyrimą skaitykite dienraščio „Lietuvos rytas“ šeštadienio numeryje.


Sidebar placeholder