Įstatymas yra, o kaip jis veiks - neaišku
Įstatymas yra, o kaip jis veiks - neaišku

Nuo 2021 metų sausio 1 dienos įsigaliojo įstatymas, draudžiantis rūkyti daugiabučių namų balkonuose. Tačiau, anot Klaipėdos miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vyresniojo patarėjo Mariaus Pankevičiaus, kad šis draudimas pradėtų veikti, pirmiausia turės būti pateiktas bent vieno iš namo gyventojų prieštaravimas.

Vidaus reikalų ministerija yra parengusi aprašą, kaip ir kokia tvarka bus draudžiama rūkyti balkonuose. Apraše yra nustatoma, kad kai bent vienas daugiabučio namo gyventojas prieštarauja dėl rūkymo daugiabučio namo balkonuose, terasose ir lodžijose, nuosavybės teise priklausančiuose atskiriems savininkams, Savivaldybės administracijos direktorius įformina sprendimą paskelbti, kad to daugiabučio namo balkonuose, terasose ir lodžijose, nuosavybės teise priklausančiuose atskiriems savininkams, draudžiama rūkyti.

M. Pankevičius pabrėžia, kad  rūkyti uždraus ne Administracijos direktorius savo įsakymu. Tai numato įstatymas.  „Pirmiausia yra pareiškiamas gyventojo prieštaravimas. Vėliau bus atliekami veiksmai ir tik po Administracijos direktoriaus įsakymo įsigaliojimo pradės veikti draudimas“, - pasakojo vyresnysis patarėjas.

Vidaus reikalų ministrės įsakyme nustatoma, kad Savivaldybės administracijos įsakymo įsigaliojimo data – ne ankstesnė nei 15 darbo dienų nuo įsakymo priėmimo dienos.

 „Kol kas rūkyti balkonuose dar galima. Pirmasis etapas turi prasidėti nuo gyventojo prieštaravimo pareiškimo. Ir tik įsigaliojus draudimui, daugiabučiuose bus uždrausta rūkyti. Žinoma, paskui dar turės atsirasti ir specialūs ženklai. Draudimams įsigaliojus, jų nesilaikantiems gyventojams bus pradėta teisena. Mūsų, kaip Savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus darbas yra spręsti, ar bus rašomas protokolas ir žmogus bus traukiamas administracinėn atsakomybėn ar ne“, - komentavo M. Pankevičius.

Pakeistame Administracinių teisės pažeidimų kodekso 590 straipsnyje nustatoma, kad daugiabučio namo gyventojas kartu su pareiškimu turi pateikti ne tik duomenis, patvirtinančius rūkymo daugiabučio namo balkone, terasoje, lodžijoje faktą, bet ir nurodyti aplinkybes. 

Anot vyresniojo patarėjo, teiseną bendra tvarka vykdys tiek Savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius, tiek ir policija.

„Tačiau tai yra dar tik pati pradžia. Įstatymų leidėjai draudimą priėmė, o pačios procedūros ir kontrolės mechanizmo dar nėra. Todėl dirbsime išvien su policija ir kolegiškai spręsime iškilusias situacijas, bei stebėsime, kaip šį įstatymo pakeitimą pavyksta taikyti praktikoje. O kaip bus, mes ir patys nežinome, nes, kaip ir minėjau, tai yra naujas dalykas. Kaip tai turi atrodyti teoriškai – mes žinome. O kaip bus praktikoje – parodys laikas“, - apie naujai įsigaliojusį įtatymą pasakojo M. Pankevičius.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder