Kaliningrade - pirmieji turistai su nemokamomis vizomis
Kaliningrade - pirmieji turistai su nemokamomis vizomis

Į Rusijos Kaliningrado sritį atvyko pirmieji turistai, kurie gavo el.vizas pagal naują tvarką. Pirmąja tapo Lenkijos pilietė, kurį į Karaliaučių įvažiavo per Mamonovo–Gronovo pasienio kontrolės punktą.

Pirmoji keliautoja su el.viza, kurią nuo liepos 1 dienos galima gauti nemokamai, į šalį atvyko automobiliu liepos 3 d. vakarą, skelbia „RIA Novosti“. Keli asmenys su šiomis vizomis jau atvyko ir per Lietuvos–Rusijos pasienio punktus.

Nuo liepos 1 d. nemokamas el.vizas į Kaliningrado sritį gali gauti 53 šalių piliečiai, tarp jų – ir lietuviai. Skelbiama, kad per pirmas tris dienas sulaukta daugiau nei 2 tūkst. prašymų joms. Daugiausiai susidomėjusių – iš Baltijos šalių, Lenkijos ir Vokietijos.

Lietuvos žvalgyba yra ne kartą įspėjusi, kad Rusijoje besilankančiais keliautojais gali susidomėti šios šalies tarnybos – gali net mėginti verbuoti. Patariama nesijungti prie viešų wi-fi tinklų, saugoti savo įrenginius (ypač – jeigu juose turima jautrios informacijos).

El.viza galioja 30 d., Kaliningrado srityje su ja galima išbūti daugiausiai 8 dienas. Iš Kaliningrado vykti į kitus Rusijos regionus su šia viza negalima.

Kreiptis dėl vizos reikia iki kelionės likus keturioms dienoms (bet ne daugiau nei 20). Prašymą užpildyti anglų arba rusų kalba galima Rusijos užsienio reikalų ministerijos svetainėje.

Sidebar placeholder