Mindaugo karūnavimo dieną Vilniuje – NATO naikintuvų skrydžiai ir XIV a. Garbės sargyba
Mindaugo karūnavimo dieną Vilniuje – NATO naikintuvų skrydžiai ir XIV a. Garbės sargyba

Liepos 6 d. 12 val. Simono Daukanto aikštėje, Vilniuje, vyks valstybės vėliavų pakėlimo ceremonija. Iškilmingoje ceremonijoje dalyvaus Lietuvos kariuomenės karinis orkestras bei Garbės sargybos kuopos kariai su XIV a. apranga bei ekipuote.

Tradicinio karinių ceremonijų ir paradų metu žmonės galės išvysti įsimintiną Garbės sargybos kuopos pasirodymą. Jis bus atlikta kariuomenės orkestrui grojant nacionalinės Eurovizijos nugalėtojo „The Roop“ kūrinį „On Fire“.

Vienintelio Lietuvos karaliaus karūnavimo dieną vainikuos ir skrydžiu šventės dalyvius pasveikins NATO oro policijos misiją Baltijos valstybėse vykdantys naikintuvai.

Šiuo metu NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdo Ispanijos kontingentas, patruliuojantis su šešiais naikintuvais F-18 „Hornet“, juos sustiprina Jungtinės Karalystės kontingentas su trimis naikintuvais „Eurofighter Typhoon“. Misijai pastiprinimą iš Estijos teikia Prancūzijos karinės oro pajėgos su keturiais naikintuvais „Mirage 2000“. Iš viso Baltijos šalių padangę saugo 13 naikintuvų.

Karalius Mindaugas suvienijo Lietuvos žemes ir priėmė vakarietišką krikštą bei Romos popiežiaus karūną, tokiu būdu suformuodamas Lietuvos vakarietišką civilizacinę orientaciją, įtvirtintą (Vytauto ir Jogailos) XIV a. pabaigoje galutinai apkrikštijus Lietuvą.

Minime tris valstybės dienas: vasario 16 d. ir kovo 11 d. yra valstybės ir valstybingumo atkūrimo datos, tačiau liepos 6-oji leidžia teigti, kad mūsų valstybė buvo sukurta XIII a. – jos valstybingumo tradiciją, vadovaudamiesi vakarietiškomis vertybėmis, tęsiame ir šiandien.

Primename, kad saugotume vieni kitus ir kartu laikytumėmės Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nustatytų rekomendacijų.

Sidebar placeholder