N.Puteikis Seime mato R.Janutienę, A.Guogą

N.Puteikis Seime mato R.Janutienę, A.Guogą

Seimo nario Naglio Puteikio vadovaujama Centro partija derasi su filosofo Arvydo Juozaičio judėjimu bei Lietuvių tautininkų ir respublikonų sąjunga (LTRS) dėl galimybės jungtis į politinį judėjimą.

Jį į kitąmet vyksiančius Seimo rinkimus vestų penktą vietą prezidento rinkimuose užėmęs filosofas Arvydas Juozaitis, aukšta vieta rinkiminiame sąraše regima ir žurnaliste save laikančiai Rūtai Janutienei.

Žadama kalbėtis su europarlamentaro kadenciją baigiančiu Antanu Guoga. Apie tai, kad antrąjį prezidento rinkimų turą nepatekę A.Juozaitis ir N.Puteikis žada bendradarbiauti eidami į 2020 metais vyksiančius Seimo rinkimus, paskelbta iš karto po pirmojo rinkimų turo.

Dėl M.Puidoko spręs derybininkai N.Puteikio teigimu, derybos su tautininkais dėl naujos partijos kūrimo sekasi gerai. „Svarstome įvairius variantus, bet pagrindinis nesikeičia, kad A.Juozaitis pirmu numeriu eina kartu su mumis visais į Seimą 2020 metais“, – aiškino jis.

Pasak N.Puteikio, į vieną Seimo rinkimų sąrašą bus suburti panašiai mąstantys a.a. signataro Romualdo Ozolo tautiškumo, pajamų nelygybės mažinimo šalininkai.

„Jis, be abejo, bus Centro partijos pagrindu, nes dotacija yra pas mus, galima bus sumokėti užstatus. Nereikės kaip anksčiau toms mažoms partijoms mestis iš savo kišenių, tiems žmonėms, kurie patys yra mažų pajamų atstovai.

Subursime tokį platų judėjimą, kuris atstovauja tiems žmonėms, kurie uždirba mažai, bet moka pačius didžiausius gyventojų pajamų mokesčius“, – kalbėjo parlamentaras.

Be Centro partijos, A.Juozaičio judėjimo, LTRS, į naują sambūrį, kaip sakė N.Puteikis, taip pat bus integruota ir Stanislovo Buškevičiaus vadovaujama partija „Jaunoji Lietuva“.

Klausiamas, ar bus kviečiamas jungtis prezidento rinkimuose taip pat dalyvavęs Seimo narys , N.Puteikis aiškino, kad tai priklausys nuo to, kaip nuspręs derybinė grupė.

Bendraminčių ratui priskiria R.Janutienę Jis tikisi, kad viskas turėtų susitvarkyti rudenį. „Jau reikėtų vienmandates pasiskirstyti rudenį“, – sakė parlamentaras.

N.Puteikis planuoja, kad naujas politinis darinys kandidatus į Seimą kels visose vienmandatėse rinkimų apygardose.

Be to, kaip jis minėjo, kad bus keliami kandidatai į vienmandatininkų parlamentarų vietas, atsilaisvinusias ar dar atsilaisvinsiančias po savivaldybių tarybų ir Europos Parlamento rinkimų.

Gargždų vienmandatėje rinkimų apygardoje Centro partija kandidatu kels šios politinės jėgos vicepirmininką televizijos laidų vedėją Kristupą Krivicką.

„Kviečiamės Rūtą Janutienę, mes ją irgi priskiriame bendraminčių ratui. Ją kelsime Žiemgalos apygardoje. Na, o tautininkams siūlysime Žirmūnuose“, – teigė N.Puteikis.

Jis patvirtino, kad R.Janutienė sutinka dalyvauti Seimo rinkimuose. Ją jis žada į rinkimų sąrašo viršų kviesti ir 2020 metais.

Kviečiamės Rūtą Janutienę, mes ją irgi priskiriame bendraminčių ratui. Dėkingi A.Guogai Europos Parlamento rinkimuose pirmuoju numeriu Centro partijos sąraše buvo įrašytas kadenciją baigiantis europarlamentaras A.Guoga.

N.Puteikis kol kas neatskleidžia tolesnio bendradarbiavimo su juo galimybių. „Mes pirmiausia išspręsti norime A.Juozaičio klausimą, tada – tautininkų-respublikonų, jaunalietuvių, o toliau judėsime jau tolyn“, – kalbėjo jis.

Klausiamas, ar mato bendrą politinę ateitį su A.Guoga, N.Puteikis sakė, kad, jo žiniomis, europarlamentaras šiuo metu atostogauja po rinkimų. „Ir tiesiog neturėjau progos pabendrauti.

Bet kai jis grįš iš atostogų, mes būtinai su juo susisieksime“, – tikino jis.

N.Puteikis aiškino, kad Centro partija labai dėkinga A.Guogai, kad jis padėjo pasidvigubinti valstybės politinėms partijoms skiriamą dotaciją. „Jo dalyvavimas buvo labai svarbus.

Jis įnešė savo minčių dėl pajamų nelygybės mažinimo labai vertingų ir mes kai ruošimės, tai bus mūsų vizitinė kortelė, tai bus mūsų rinkiminiuose šūkiuose pajamų nelygybės mažinimas“, – teigė Centro partijos lyderis.

Klausiamas, apie ką konkrečiau po A.Guogos atostogų kalbėsis su juo, N.Puteikis sakė: „Na, leiskite žmogui pailsėti. Jis sunkiai dirbo. Jam teko didžiausias krūvis. Duokime žmogui atsigauti.

O mums duokite laiko pabaigti derybas su A.Juozaičiu ir tautininkais“. A.Juozaitis laukia, derybose nedalyvauja A.Juozaitis aiškino, kad buriamas politinis susivienijimas. Derybos vyksta tarp kelių partijų.

„Ir jos žino, kad jeigu jos susitars, tada tam junginiui bus suteiktas pavadinimas „Lietuva yra čia“. Bus registruotas jis kaip judėjimas pagal politinių partijų įstatymą. Jeigu jie nesusitars, tada kitas variantas“, – aiškino filosofas.

A.Juozaitis tikino partijų derybose nedalyvaujantis, o laukiantis, kaip pasibaigs šis procesas. „Šiuo atveju man tenka toks keistas vaidmuo, kuris sankcionuos jau susitarimą, jeigu jie susitars.

Ten gi girdėjote, kad Centro partija ten irgi turi kažkokią derybinę grupę su tautininkais, taip pat jaunalietuviai. Jie dar kažką kviečiasi. Jiems ten sunkus laikas šiuo metu“, – kalbėjo jis.

Anot A.Juozaičio, besiderančios partijos žino, kad jeigu joms pavyks susitarti, filosofas vadovaus jungtiniam dariniui, ves jį į Seimą. Jeigu nesusitars, A.Juozaitis sakė atskirai nė vienos partijos tolyn nevesiantis.

Klausiamas apie judėjimo tikslus, A.Juozaitis tikino, kad visi sutinka, jog tai būtų vadinamieji keturi jo prezidento rinkimų kampanijos bokštai – kalba, šeima, švietimas ir teisingumas bei kiti programiniai dalykai.

Jo teigimu, klausimas, kaip naujas politinis darinys galėtų pasirodyti artėjančiuose Seimo rinkimuose, yra per ankstyvas.

Agituos už bendrą junginį Partijos „Jaunoji Lietuva“ pirmininkas S.Buškevičius tikino, kad jaunalietuviai minėtose derybose dar nedalyvauja. „Mes esame pakviesti, bet kol kas dar mūsų žmonės nedalyvavo derybose“, – aiškino jis.

S.Buškevičius sakė, kad partija norėtų, jog A.Juozaitis vestų bendrą sąrašą „Lietuva yra čia“.

„Mūsų pozicija yra tokia, kad būtų bendras junginys po vėliava „Lietuva yra čia“, apimantis įvairias politines organizacijas ir kad A.Juozaitis vestų šį sąrašą.

Mes esame už ir kai tik tai mus realiai pakvies į derybas – dabar tik, sakysime, teoriškai esame pakviesti, bet kai jau realiai dalyvausime tose derybose, mes būtent ir agituosime, kad būtų bendras junginys ir tą junginį vestų A.Juozaitis, ir tas junginys vadintųsi „Lietuva yra čia“, į kurį įeitų kai kurios politinės organizacijos“, – kalbėjo S.Buškevičius.

Sidebar placeholder