Pirmaujančių partijų penketukas: "valstiečiai", "darbiečiai", konservatoriai, socialdemokratai ir Laisvės partija

Pirmaujančių partijų penketukas: "valstiečiai", "darbiečiai", konservatoriai, socialdemokratai ir Laisvės partija

Pirmieji Seimo rinkimų rezultatai ir toliau rodo rinkėjų palankumą "valstiečiams", "darbiečiams" ir konservatoriams. Taip pat, išankstiniais duomenimis, į Seimą patenka socialdemokratai ir Laisvės partija.

Tačiau spręsti apie rinkimų nugalėtojus kol kas reikėtų atsargiai, nes VRK pateikia balsavimo rezultatus ne iš visų, o tik iš 351 apylinkės. Tai yra rezultatas iš 40 apygardų, o iš viso yra 71 rinkimų apygarda.

Tendencija šiuo metui yra tokia: už "valstiečius" balsavo 33,65 proc. rinkėjų, už Darbo partiją - 15,22 proc., nedaug nuo jų atsilieka TS-LKD su 15,17 proc. palaikymu. Ketvirtoji yra Socialdemokratų partija, pelniusi – 10,94 proc. rinkėjų balsų. Į Seimą patenkančių partijų penketuką, šio momento duomenimis, užbaigia politikos naujokai - Laisvės partija (5,16 proc.)

Vienmandatėse apygardose buvo renkamas 71 Seimo narys, taikant dviejų turų sistemą, o daugiamandatėje rinkimų apygardoje išrenkama 70 Seimo narių, taikant proporcinę sistemą.

Partijos kandidatų sąrašas gali gauti Seimo narių mandatų (dalyvauja skirstant mandatus) tik tada, jeigu už jį balsavo ne mažiau kaip 5 procentai rinkimuose dalyvavusių rinkėjų.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder