Po šilto savaitgalio – lietingi orai ir net šalnos

Po šilto savaitgalio – lietingi orai ir net šalnos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikė Izolda Marcinonienė LRT RADIJUI sako, kad po gana vasariško savaitgalio sulauksime lietingų dienų ir net šalnų. Anot jos, dideli kontrastai yra vienas iš pavasario bruožų.

Sinoptikė, vertindama jau prabėgusį balandį, teigia, kad šis buvo sausas ir vėsokas.

„Antrus metus iš eilės balandis yra gerokai sausesnis. [...] Lietaus labai stokojama, nors jis ir maitina beveik visus metus. Panašu, kad lietaus dar sulauksime“, – kalba I. Marcinonienė.

Gegužė prognozuojama puse laipsnio šiltesnė už normą, sako I. Marcinonienė, o ir kritulių turėtų būti šeštadaliu mažiau.

„Vėl tendencija į sausėjimą. Iki gegužės vidurio vidutinė temperatūra bus žemesnė už normą ir sausesnė. Trečia gegužės savaitė bus drėgnesnė“, – pažymi ji.

Artimiausią naktį, pasak pašnekovės, sulauksime šalnų.

„Dirvos paviršiuje gali būti (šalna – LRT.lt). Daugelyje rajonų bus nuo 0 iki 5 laipsnių šalčio", – kalba I. Marcinonienė.

Penktadienį ir šeštadienį, anot sinoptikės, lietaus nenumatoma. Oro temperatūra kiek pakils.

„Penktadienį bus 12–17 laipsnių šilumos. Vėjas atsisuka iš pietvakarių, stiprokas, bet malonesnis. Šeštadienio naktį šalnų neišvengsime. Šiaurės rytų Lietuvoje bus 0–3 laipsniai šilumos, vietomis gali nusidriekti rūkas.

Šeštadienio dieną kai kur sulauksime trumpo lietaus. Oras sušils iki 14–19 laipsnių, tik prie jūros kiek vėsiau – 11–12 laipsnių šilumos“, – teigia I. Marcinonienė.

Sekmadienio naktį, anot pašnekovės, gali trumpai palynoti, pūs pietvakarių vėjas, temperatūra svyruos tarp 2–8 laipsnių šilumos. Nuo ryto lis vakariniuose šalies rajonuose, o šiaurės rytinius rajonus lietus pasieks antroje dienos pusėje.

„Gali nugriaudėti ir perkūnija. Vėjas bus gūsingas – 15–18 m/s”, – priduria sinoptikė.

Sekmadienio diena bus vasariškai šilta, sako I. Marcinonienė.

„Pietiniuose rajonuose, kur lietaus tikimybė bus mažesnė, bus 20–21 laipsnis šilumos. Didžiojoje šalies dalyje vyraus 16–19 laipsnių. Pajūryje bus 14 laipsnių šilumos“, – pažymi ji.

I. Marcinonienė sako, kad pirmadienio naktį visoje Lietuvoje gali smarkiai palyti, dieną su perkūnija, tad žemė turėtų gerokai sudrėkti. Anot sinoptikės, nakties ir dienos temperatūros mažai kuo skirsis: „Naktį 4–9, dieną – 9–14 laipsnių.“

Kaip teigia LRT RADIJO pašnekovė, iki pat kitos savaitės vidurio laikysis lietus. „Gali kai kur pagrasinti šalnomis. Antroje savaitės pusėje pragiedrės ir šalnų visoje Lietuvoje neišvengsime. [...] Dideli kontrastai yra vienas iš pavasario požymių”, – priduria I. Marcinonienė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder