Po to, kai rašėme: Klaipėdiečiai, ginkite Girulių mišką
Po to, kai rašėme: Klaipėdiečiai, ginkite Girulių mišką

Vakar „Vakaro žinios" priminė, kad klaipėdiečiai dar gali pareikšti savo nuomonę dėl Girulių miško likimo. Jiems tereikia dalyvauti internetinėje apklausoje ir nuspręsti, gyventi medžiams ar mirti.

Dėl Klaipėdos geležinkelio stoties Pauosčio geležinkelio mazgo rekonstrukcijos žadama iškirsti apie 30 ha Girulių miško, kuris vadinamas Klaipėdos miesto plaučiais. Dėl medžių kirtimo prieštaraujantys klaipėdiečiai jau ne pirmą kartą sustabdo šiuos Vyriausybės ir bendrovės „Lietuvos geležinkeliai" ketinimus, bet jie ir vėl atsinaujina.

Todėl žymūs žmonės ragina Klaipėdos miesto gyventojus iki lapkričio 30 dienos per elektroninius valdžios vartus į klausimą „Ar pritariate, kad Melnragės-Girulių miške būtų plečiamas Pauosčio geležinkelio kelynas?", atsakyti - „nepritariu".

Medžių kirtimui priešinasi ir buvusi klaipėdietė, dabar Vilniuje ir Madride gyvenanti juvelyrė Jurga Lago. Moteris feisbuke ragina visiems politikuojantiems duoti per nagus už lindimą prie medžių ir chronišką jų kirtimą. „Medžiai stovi ir dreba", - rašo menininkė.

Pats didžiausias absurdas, anot J.Lago, kad balsuoti prieš Girulių miško kirtimą gali tik Klaipėdoje registruoti Lietuvos gyventojai. Ir tik tuo atveju, jei „prieš" balsuos apie 15 proc. šio miesto gyventojų, tai yra apie 20 tūkst. žmonių, šis klausimas bus privalomai svarstomas Klaipėdos miesto savivaldybės taryboje.

Klaipėdos bendruomenių asociacijos pirmininkas Renaldas Kulikauskas paaiškino, kodėl bendruomenė taip sunerimusi. Mat dabartinis Girulių miško dalies iškirtimas dėl Pauosčio geležinkelio mazgo rekonstrukcijos būtų tik pirmasis etapas.

Po jo sektų antrasis etapas. Būtų statomas intermodalinis terminalas ir tada būtų iškirsta dar daugiau Girulių medžių. Tad, anot R.Kulikausko, reikia imtis prevencinių priemonių, kad ateityje išvengtume dar didesnės medžių iškirtimo rizikos.

R.Kulikauskas paaiškino, kad už Girulių medžių išsaugojimą galima balsuoti ir Klaipėdos miesto savivaldybės interneto svetainėje. Tačiau klaipėdiečiai savo bendruomenių svetainėje piktinosi dėl techninių balsavimo platformos nesklandumų. Aiškino, kad ne visi klaipėdiečiai naudojasi internetiniu balsavimu.

Retoriškai klausė - iš kur toks Klaipėdos savivaldybės tarybos narių susireikšminimas, kad negali patys surinkti keliolikos parašų. Ir pateikti Tarybos ar mero Vytauto Grubliausko sekretoriatui, kad Girulių klausimas būtų įtrauktas į artimiausio Tarybos posėdžio darbotvarkę.

Situaciją komentuoja Klaipėdos miesto meras Vytautas GRUBLIAUSKAS:

 

Klaipėdos miesto savivaldybės Taryba pati negali šio klausimo išspręsti, kol dar nepatvirtintas Klaipėdos miesto bendrasis planas. Kai bus patvirtintas bendrasis miesto planas, prie šio klausimo tikrai sugrįšime ir tikrai ieškosime būdų, kaip Girulių mišką išsaugoti.

 

Raktažodžiai
Sidebar placeholder