Premjeras siūlys karantiną trims savaitėms įvesti ir „geltonosiose savivaldybėse“
Premjeras siūlys karantiną trims savaitėms įvesti ir „geltonosiose savivaldybėse“

Lietuvoje sparčiai daugėjam naujų COVID-19 atvejų premjeras Saulius Skvernelis pranešė siūlysiąs Vyriausybei plėsti ir griežtinti karantiną raudonosiose savivaldybėse, taip pat įvesti karantino režimą geltonosiose.

„Mažiausiai trims savaitėms. Šis režimas, mano įsitikinimu, turi būti daug griežtesnis nei dabar galiojantys ribojimai“, – šeštadienį savo „Facebook“ paskyroje parašė Vyriausybės vadovas.

Dabar į vadinamąją geltonąją zoną patenkančioms savivaldybėms taikomos individualios infekcijų kontrolės rekomendacijos. Karantinas įvedamas tik į raudonąją zoną pakliuvusiose savivaldybėse.

„Visoje Europoje turime sparčiai prastėjančią COVID-19 situaciją. Tai bus nepaprastai sunki žiema. Kasdien augantys susirgimų ir netekčių skaičiai aiškiai signalizuoja, kad privalome imtis griežtesnių veiksmų“, – teigia S. Skvernelis.

Jis tvirtina nuolat asmeniškai bendraujantis su Lietuvos mokslininkais ir medikais.

„Faktas kaip blynas: priemonių pasirinkimas nėra didelis. Panašu, kad artimiausiu metu turėsime daryti pertrauką nuo mus įprasto gyvenimo“, – sako premjeras.

Jis pranešė, kad antradienį rinksis Vyriausybės suburta medikų ir mokslininkų grupė, jos bus prašoma pateikti konkrečius siūlymus dėl naujų priemonių. Iškart po to vyks COVID-19 komiteto posėdis, o paskui bus priimami sprendimai.

„Visų Europos (ir ne tik) šalių praktika rodo viena: kokių tik veiksmų nebuvo imtasi, kokių strategijų nebuvo taikyta, vis tiek galiausiai prieinama prie vienos ir tos pačios išvados: sustabdyti infekcines ligas gali tik karantinas arba vakcina. Pastarosios kol kas neturime, lieka pirmasis variantas“, – teigia Vyriausybės vadovas.

„Jei rezultatai bus tenkinantys, karantino pratęsimo gali ir neprireikti. Tai priklauso nuo mūsų visų elgesio“, – pridūrė jis.

Atsižvelgiant į epidemiologinius rodiklius Vyriausybė yra nustačiusi tris zonas, į kurias skirstomos savivaldybės: raudonąją, geltonąją ir žaliąją. Dabar į raudonąją zoną patekusiose savivaldybėse Vyriausybė skelbia karantiną.

Vietiniai karantinai jau paskelbti 21 savivaldybėje. Pagal sveikatos apsaugos ministro, operacijų vadovo sprendimą, nuo pirmadienio į raudonąją zoną įtraukiama dar 13 savivaldybių.

Per pastarąją parą Lietuvoje fiksuotas rekordinis – 1001 – naujų COVID-19 atvejų skaičius.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder