„Profesionalaus gėjaus" šalininkams Seimo pirmininkės durys atvertos plačiau
„Profesionalaus gėjaus" šalininkams Seimo pirmininkės durys atvertos plačiau

Žurnalistas, Laisvės TV įkūrėjas Andrius Tapinas vakar su savo sekėjais Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen įteikė kelias dėžes su parašais žmonių, palaikančių Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininką Tomą Vytautą Raskevičių, vadinantį save „profesionaliu gėjumi".

Pateko pas ją iš karto, be jokio vargo. O štai trečdalį milijono žmonių, reikalaujančių atstatydinti T.V.Raskevičių, parašų surinkę visuomenininkai pas Seimo vadovę prisibeldė tik po to, kai išbandė visas įmanomas galimybes ir žiniasklaida ją ėmė kritikuoti už tai, kad nenori išgirsti didelės Tautos dalies nuomonės.

Po susitikimo su V.Čmilyte-Nielsen A.Tapinas žurnalistus tikino, esą įteikta per 400 tūkst. parašų. Iš viso jų neva būta 887 tūkst., tačiau buvo daug pasikartojančių, buvo keliasdešimt Ramūnų Karbauskių arba su vardu ir pavarde Nekenčiu Gėjų. Kam buvo reikalinga ši „pakazūcha"?

A.Tapino teigimu, reikia labai aiškiai suprasti, kad tiek jo organizuota akcija, tiek kita iniciatyva, kuomet rinkti parašai, siekiant atšaukti T.V.Raskevičių iš komiteto pirmininko pareigų, esą neturi jokios teisinės galios. Apskritai, pažymėjo A.Tapinas, kalba eina net ne apie parašus, o apie vardų ir pavardžių sąrašą.

„Mes visi vadiname juos parašais, bet tai yra tik vardų ir pavardžių sąrašas. Ir pats reikalavimas buvo formuluotas su ironija. Reikalaujame Seimą atšaukti teisinės galios neturinčiais parašais kitus teisinės galios neturinčius parašus", - ironizavo žurnalistas.

Jis tikino, kad taip parodyta, jog parašai, surinkti dėl T.V.Raskevičiaus atstatydinimo, neatskleidžia tikrosios Lietuvos piliečių valios.

„Turbūt nereikėtų prisidenginėti, kad tai yra Tautos valia, kad surinkta 300 tūkst. parašų, kai nėra nei parašų, nei, akivaizdu, 300 tūkst. nėra. Nes jei jie būtų patikrinti taip, kaip mes tikrinome savuosius, tai ten turbūt liktų tik dešimtadaliu. Galiu pasakyti, kad tie, kurie turi gerus programuotojus ir mažai sąžinės, rytoj gali surinkti 6 mln. parašų ir atnešti 15 dėžių į Seimą.

Tačiau tai lygiai taip pat neturės jokios teisinės galios. Tai yra nuomonės išsakymas ir nereikėtų nei vienai, nei kitai pusei pasakyti, kad tai yra Tautos valia ar kad tai yra labai svarbus dokumentas, kurio reikia laikytis", - tikino A.Tapinas.

Akcijos prieš T.V.Raskevičių organizatoriai keliskart bandė susitikti su V.Čmilyte-Nielsen ir jai perduoti surinktus per 330 tūkst. parašų, tačiau šios sekretoriatas atkirsdavo, kad dėl karantino susitikimai negalimi, nors tai jai netrukdo susitikinėti su kitais žmonėmis.

O dieną, kai į Seimą buvo pristatytos dėžės su parašais, ji kaip tyčia dirbo nuotoliniu būdu. Ir tik po to, kai apie tai paskelbė „Respublikos" leidiniai, jie pagaliau pateko pas Seimo pirmininkę.

O A.Tapinas su sekėjais buvo priimtas iš karto - lyg jų akcija ir būtų buvusi organizuota ne be šios žinios. Tačiau pats žurnalistas nelaiko to dvejopais standartais.

„Gal jie nežino, kaip reikia prašytis pas Seimo pirmininkę. Mes kreipėmės įprastais kanalais, pasakėme, kad yra tokia iniciatyva, buvo paskirtas laikas. Jei ana pusė pradžiai vaikščiojo aplink langus, o tik po to kreipėsi oficialiai... Tikrai nežinau, kaip jie tą darė. Jie atėjo su savo dviem parašų dėžėmis, mes - su šešiomis", - kalbėjo A.Tapinas.

V. Čmilytė-Nielsen, „Vakaro žinių" paklausta, kodėl taiko dvejopus standartus ir "profesionalaus gėjaus" užtarėjams duris atveria greičiau, tikino, kad tai - netiesa.

„Nebuvo taip, prisibeldė lengvai. Tačiau pirmą dieną, kurią norėjo susitikti, aš susitikti negalėjau dėl savo darbotvarkės. Mano pasiūlytą dieną iniciatoriai galėjo ateiti ir atėjo", - tvirtino parlamento pirmininkė.

Anot jos, A.Tapino inicijuota akcija labai gerai parodo, kaip iš tikrųjų yra lengva per trumpą laiką surinkti vieną ar kitą interesą reiškiančius gausius gyventojų sąrašus per „Google" platformą.

„Šios dienos iniciatyva parodė parodė, kaip lengva manipuliuoti pavardžių sąrašais", - pareiškė Seimo vadovė. Tiesa, ji pripažino, kad jau sulaukė kelių šimtų žmonių atsiliepimų į savo darbinį elektroninį paštą - visi jie patvirtino, kad tikrai pasirašė prieš T.V.Raskevičių.

V.Čmilytė-Nielsen po A.Tapino akcijos gali lengviau atsikvėpti - galės visiškai nebereaguoti į raginimus atstatydinti T.V.Raskevičių: sako ir vienus, ir kitus parašus paprasčiausiai atiduosianti Seimo dokumentų valdymo skyriui, kur jie bus saugomi.

Beje, vienas iš parašų prieš T.V.Raskevičių rinkimo iniciatorių Raimondas Grinevičius neabejoja, kad A.Tapino iniciatyva yra farsas - ne tik dėl to, kad ja pasityčiota iš trečdalio milijono žmonių valios.

Jis priminė: kai buvo renkami parašai už T.V.Raskevičiaus nušalinimą vieną dieną buvo įsilaužta ir paleistas kompiuterininkų vadinamas „botas". Kas dvi sekundes įkrisdavo pasirašymas.

Per tą dieną prisijungė 32 tūkstančiai melagingų, įžeidžiančių parašų. Todėl net ir paleidus vadinamąjį „botą" per dieną galima maksimaliai surinkti 32-34 tūkstančius parašų.

Respublika.lt

Raktažodžiai
Sidebar placeholder