Savaitgalį į Lietuvą atslinks galingas ciklonas

Savaitgalį į Lietuvą atslinks galingas ciklonas

Praėjusią naktį per šalį pradėjęs slinkti ciklonas, šiandien pamažu tols šiaurės rytus. Iki pietų ištisinio pobūdžio lietus tęsis daugiausia rytiniuose ir šiauriniuose rajonuose, likusioje šalies dalyje slinks tik pavieniai trumpalaikio lietaus debesys, o vakariniuose rajonuose vietomis net ir saulė pasirodys.

Nuo vidurdienio įkyrūs lietūs pasitrauks, visoje šalyje pro debesis pasirodys saulė, tik lietaus visai išvengti nepavyks – trumpai palis didesnėje šalies dalyje. Visą dieną pūs nestiprus besikeičiančios krypties vėjas. Temperatūra antroje dienos pusėje pakils iki 17-22 laipsnių, pietrytiniuose rajonuose pragiedrėjus labiau gali sušilti iki 24 laipsnių.

Šeštadienio naktį iš pietvakarių atskubės ir per šalį slinks naujas vandeningas ciklonas. Dangų aptrauks tankūs debesys, pradedant pietvakariniais rajonais ims lyti. Kai kuriose vietovėse slinks aktyvesni debesys iš kurių lis smarkiai, griaudės perkūnija.

Didžiąją nakties dalį pūs vidutinio stiprumo pietryčių, pietų vėjas, tik paryčiais, ciklonui besitraukiant, vėjas pasisuks iš pietvakarių ir sustiprės, vakariniuose rajonuose gūsiai sieks 15-18 m/sek. Debesuota ir lietinga naktis bus šilta, temperatūra svyruos apie 13-18 laipsnių.

Šeštadienio rytą ciklonas nutols į šiaurės rytus, bet per pietrytinę šalies pusę nutįs jo atmosferos frontas. Dangumi plauks tankūs debesys, pragiedrulių bus nedaug. Vietomis, daugiausia pietrytinėje šalies pusėje, trumpai palis.

Temperatūra dieną nekils aukščiau 16-21 laipsnio, tik šalies pietryčiuose dar gali sušilti iki 23 laipsnių. Nelabai stiprus vėjas pūs iš pietvakarių, vakarų.

Sekmadienio naktį debesys sklaidytis nenoriai, vietomis, daugiausia šalies pietryčiuose, trumpai palis. Temperatūra rytą pažemės iki 8-13 laipsnių, pajūryje laikysis 14-16 laipsnių šiluma. Vėjas pūs iš pietvakarių, vakarų, bet nestiprus.

Sekmadienio dieną debesys prasisklaidys labiau, bet vietomis vistiek trumpai palis. Temperatūra popietę pakils iki 17-22 laipsnių. Pūs gaivus, bet nestiprus pietvakarių, vakarų vėjas.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder