Savanoriai budės oro ir jūrų uostuose
Savanoriai budės oro ir jūrų uostuose

Savaitgalį Vilniaus oro uoste pradeda darbą 25 Raudonojo Kryžiaus savanoriai, jie padės visuomenės sveikatos specialistams tikrinti atvykstančiųjų duomenis.

Anot Raudonojo Kryžiaus pranešimo, planuojama, kad netrukus Raudonojo Kryžiaus savanoriai darbuosis ir Kauno bei Palangos oro uostuose, taip pat Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste.

Pagrindinė savanorių užduotis – pasitikti atvykstančius į šalį užsieniečius bei grįžtančius piliečius, patikrinti jų duomenis sistemoje ir atsivežamus testų rezultatus.

„Norėdami suvaldyti pandeminę situaciją šalyje, turime sutelkti jėgas ir užtikrinti, kad būtų laikomasi visų reikalavimų. Duomenų valdymas yra viena svarbiausių šio proceso dalių, ir mes džiaugiamės, galėdami savo savanorių pajėgomis padėti valstybei bei jos institucijoms – o šiuo atveju, Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui – tuo pasirūpinti“, – sakė Lietuvos Raudonojo Kryžiaus vadovė Kristina Meidė.

Keliautojai, atvykstantys iš užsienio, turi būti užpildę Nacionalinio visuomenės sveikatos centro anketas ir pateikti neigiamą COVID-19 testo rezultatą, atliktą 48 val. iki atvykimo, arba atlikti tyrimą atvykus į Lietuvą.

Nuo kovo 10-osios Vyriausybė dar sugriežtino atvykimo į Lietuvą taisykles – visi atvykstantieji privalės būti atlikę COVID-19 testą, jis turės būti neigiamas.

Raudonojo Kryžiaus rezerve šiuo metu yra daugiau nei 620 savanorių.

Sidebar placeholder