Seimo nuotolinį posėdį nutraukė „Microsoft“

Seimo nuotolinį posėdį nutraukė „Microsoft“

Dėl techninių trukdžių Seimas ketvirtadienio popietę nutraukė nuotolinį plenarinį posėdį. Parlamento vadovybė nusprendė, kad kitą antradienį Seimo nariai posėdžiaus gyvai.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen per ketvirtadienio vakarinį posėdį teigė, kad sistemos gedimai susiję su „Microsoft“ trikdžiais, todėl Seimo darbuotojai negali jų išspręsti.

„Trikdžiai susiję su sutrikimais „Microsoft“ ir nuo mūsų  nelabai priklauso, todėl šiandieną užtikrinti sklandų darbą negalime“, – informavo Seimo pirmininkė.

Nutraukus vakarinį posėdį Seimo valdyba nusprendė kitą antradienį grįžti į parlamento rūmus posėdžiauti gyvai.

„Turime informacijos, kad dėl „Microsoft“ strigimų nesklandumų gali būti ir kitomis dienomis, todėl šiek tiek rizikinga planuoti kito antradienio posėdį nuotoliniu būdu. Aš siūlyčiau persvarstyti tą sprendimą, ypač turint mintyje, kad dalis labai svarbių klausimų, kurie reikalauja kuo greitesnių sprendimų, keliasi iš šios dienos į antradienį“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Seimo valdybos nariai jos siūlymui pritarė bendru sutarimu.

Dėl trikdžių nutraukus plenarinį posėdį Seimas negalėjo apsvarstyti Vyriausybės teikiamų pataisų, kurios leistų įpareigotų tam tikrų kategorijų darbuotojus privalomai tirtis dėl COVID-19.

Vyriausybė prašė projektą svarstyti ypatingos skubos tvarka ir ketvirtadienio darbotvarkėje buvo numatytas pataisų svarstymas ir priėmimas.

Ketvirtadienio posėdžių metų dalis Seimo narių skundėsi negalintys registruotis ir balsuoti, opozicijos atstovai reikalavo atsisakyti nuotolinio darbo ir grįžti prie posėdžiavimo gyvai.

„Valstietis“ Algirdas Stončaitis teigė negalėjęs balsuoti dėl kelių pasiūlymų, o socialdemokratas Gintautas Paluckas – iš viso dalyvauti Seimo posėdyje. „Valstietė“ Agnė Širinskienė sakė, kad jungiantis pasirodydavo užrašas, jog yra saugumo problemų.

„Tai yra nebenormalu ir dviejų Konstitucinio Teismo išaiškinimų pažeidimas, kada Seimo nariai pasako, kad neveikia jų sistemos ir prašo protokolui užrašyti, kaip jie balsavo. Mes nežinome, ar jie balsavo, o gal jų net nebuvo. Man irgi strigo sistema. Suvedi kodus, rašo: sėkmingai užsiregistravote, bėga juostelė, kad balsuoti negalima. (…) Čia tikrai nėra vaikų žaidimų aikštelė ir ne vieta eksperimentuoti tokiais dalykais“, – sakė Seimo narių Mišrios grupės atstovas Remigijus Žemaitaitis.

Seimo Darbo partijos frakcijos atstovas Andrius Mazuronis teigė, kad daliai Seimo narų negalint balsuoti iš viso kyla priimtų sprendimų legitimumo klausimas.

„Iš šono atrodome kaip cirkas šiandien. Dėl to gal dar ir būtų galima kentėti, tačiau antras dalykas, daug svarbesnis – priimtų sprendimų legitimumas. Priėmimai eina, ne svarstymas, ne pateikimas, bet įstatymų projektai priiminėjami. Kiek jie bus legitimūs priimant juos tokiomis sąlygomis ir galiojantys, tai labai didelis klausimas“, – sakė A. Mazuronis.

Seimo posėdžiai šią savaitę parlamento valdybos sprendimu vyko nuotoliniu būdu.

Pagal Seimo statutą, nuotoliniai parlamento posėdžiai rengiami, kai įvedama nepaprastoji padėtis, paskelbiama ekstremalioji situacija ar karantinas ir gali kilti grėsmė Seimo darbui, nes dėl objektyvių aplinkybių gali kilti pavojus Seimo narių sveikatai, gyvybei.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder