Sveikos gyvensenos komisijoje lieka tik 6 seimūnai

Sveikos gyvensenos komisijoje lieka tik 6 seimūnai

„Valstiečio“ Dainiaus Kepenio vadovaujama Sveikos gyvensenos komisija mažėja. Šioje komisijoje, kurioje anksčiau dirbo 10 parlamentarų, lieka tik 6. 

Seimas antradienį priimtu nutarimu patenkino Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narių Kęstučio Masiulio ir Andriaus Kupčinsko, liberalo Simono Gentvilo ir Socialdemokratų partijos frakcijos narės Dovilės Šakalienės prašymus išbraukti juos iš šios komisijos sudėties. 

Už tai, kad komisijoje liktų tik 6 nariai, balsavo 56 Seimo nariai, prieš buvo 7, susilaikė 15 parlamentarų. 

Balandžio mėnesį Seimas nepritarė siūlymui panaikinti parlamente įkurtą Sveikos gyvensenos komisiją. Už tai numatantį nutarimo projektą, kurį parengė Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis ir jo pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, balsavo 29 Seimo nariai, prieš - 24, susilaikė 17 parlamentarų. Projektą nutarta grąžinti iniciatoriams tobulinti.

Projekto iniciatoriai G. Landsbergis ir R. Morkūnaitė-Mikulėnienė mano, kad po šios komisijos priedanga jos vadovo organizuojama veikla kelia grėsmę visuomenės sveikatai ir saugumui, primena ELTA.

Seimas, vadovaudamasis Seimo statutu ir atsižvelgdamas į Pasaulio sveikatos organizacijos pabrėžiamą sveikos gyvensenos reikšmę žmogaus ir visuomenės sveikatai, yra sudaręs Seimo Sveikos gyvensenos komisiją.

Seimas yra įgaliojęs šią komisiją „sudaryti palankias sąlygas įgyvendinti veiksmingą, tarpdisciplininę ir integruotą sveikos gyvensenos politiką, pagal kompetenciją derinti ir kontroliuoti už sveikos gyvensenos įgyvendinimą atsakingų institucijų veiklą, užtikrinant jų bendradarbiavimą, vykdyti parlamentinę kontrolę“. 

Ši parlamentinė komisija, Seimo sprendimu, turi užtikrinti koordinuotus ir kryptingus teisėkūros veiksmus „valstybės sveikos gyvensenos (sveikos ir subalansuotos mitybos, sveikatinamojo fizinio aktyvumo ir grūdinimosi, racionalios darbo ir poilsio kaitos, psichoemocinio stabilumo, asmens higienos ir kūno priežiūros, žalingų įpročių prevencijos, sveikos ir saugios aplinkos) politikos srityje.„

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder