Tegul žmones mulkina, kad tik verslas liktų neliečiamas

Tegul žmones mulkina, kad tik verslas liktų neliečiamas

Nepraeina dienos be žinutės apie tai, kaip kokiame nors Lietuvos miestelyje buvo apkvailinta močiutė, mokytoja ar net nemažos firmos buhalterė. Telefoniniai sukčiai siaučia nevaldomi, skambinėti jiems netrukdo nei grotos, nei kažkokie mistiniai ryšio blokatoriai. O juk valstybė galėtų pasistengti situaciją pakeisti.

Lietuvą dažnai mėgstama pavadinti „bananų respublika“. Tačiau štai grįžau iš tikros „bananų respublikos“ - Egipto - ir galiu pasakyti, kad vieno dalyko galima būtų iš ten pasimokyti.

Ogi štai norint įsigyti telefono SIM kortelę su išankstiniu apmokėjimu būtina pateikti pasą. Prie jo ir registruojamas numeris. Prieš kelerius metus ši idėja, siekiant sutramdyti aferistus, buvo teikiama ir mūsų šalyje.

Tačiau Vyriausybė tam nepritarė. Nors tokią tvarką yra įvedusi ne tik mano minėta „bananų respublika“, o ir Prancūzija, Italija, Graikija, Vokietija, net mūsų valdžios taip mylima Norvegija ir kitos Europos valstybės.

Kodėl mūsiškė Vyriausybė nepritarė? Nes „nustačius išankstinį SIM kortelių registravimą, mobiliojo ryšio operatoriams gali neproporcingai išaugti sąnaudos ir administracinė našta“.

Štai prašom - mobiliojo ryšio operatoriai Lietuvoje veikia vos keli ir jiems verslas tikrai neblogai sekasi, tad šioks toks administracinės naštos (realybėje - asmens kodo ir pavardės suvedimas prie tel. numerio) padidėjimas įmonės nesužlugdys niekaip.

Be to, ir valstybei nieko nekainuotų - užtektų tik teisinio įpareigojimo.

O keliasdešimties žmogelių santaupas gal pavyktų apsaugoti. Bet... verslininkai gali garantuoti paramą rinkimuose, geras pažintis ir pan.

O ką gali paprastas mužikas? Nieko. Tegul moka sukčiams, jei pats kvailas.

Sidebar placeholder