V. Pranckietis atmetė LLRA-KŠS prašymą kreiptis į KT dėl rinkimų rezultatų

V. Pranckietis atmetė LLRA-KŠS prašymą kreiptis į KT dėl rinkimų rezultatų

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, kaip ir prezidentas Gitanas Nausėda, atmetė Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) prašymą kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl Seimo rinkimų rezultatų. Kadenciją baigiančio Seimo vadovo teigimu, aplinkybės, dėl kurių skundžiasi Lietuvos parlamento rinkimuose 5 proc. rinkimų barjero neperžengusi LLRA-KŠS, įstatymų nepažeidžia.

„Seimo pirmininkas kreipimosi į Konstitucinį Teismą Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) skundo pagrindu inicijuoti neketina. Anot jo, LLRA-KŠS nurodomos aplinkybės, dėl kurių yra skundžiami rinkimų rezultatai, rinkimų kampanijos įstatymo nepažeidžia. Tokį sprendimą dėl šios situacijos praėjusią savaitę priėmė ir Vyriausioji rinkimų komisija“, – teigiama V. Pranckiečio atstovo spaudai Pauliaus Žeimio Eltai atsiųstame komentare.

Kartu jis pabrėžė, kad Seimo pirmininkas, įvertinęs situaciją, atkreipė dėmesį į tai, jog į Konstitucinį Teismą galėtų kreiptis ir atskira Seimo narių grupė.

„Tokiam kreipimuisi prireiktų penktadalio Seimo narių palaikymo“, – teigė P. Žeimys.

ELTA primena, kad LLRA-KŠS kreipėsi ir į prezidentą Gitaną Nausėdą bei Seimą, reikalaudama pripažinti negaliojančiais Seimo rinkimų rezultatus daugiamandatėje rinkimų apygardoje ir vienmandatėje Panerių-Grigiškių rinkimų apygardoje.

LLRA-KŠS taip pat prašė prezidento ir Seimo kreiptis į KT, kad šis išaiškintų, ar per Seimo rinkimus inicijuota visuomenininko Andriaus Tapino kampanija „Viso gero, Voldemortai?“ šiurkščiai nepažeidė įstatymų.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), šeštadienį patvirtinusi galutinius parlamento rinkimų rezultatus, įvertino ir LLRA-KŠS skundą dėl A. Tapino iniciatyvos. VRK nusprendė pripažinti leidinį neigiama politine reklama, tačiau neužfiksavo politinių kampanijų finansavimo reikalavimų pažeidimo, o surinktą medžiagą nusprendė perduoti Visuomenės informavimo etikos komisijai.

Prezidentūra pirmadienį pareiškė taip pat nematanti pagrindo dėl LLRA-KŠS skundo kreiptis į Konstitucinį Teismą. Tuo metu valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis pastarosios savaitės trečiadienį tvirtino, kad Seimas turėtų kreiptis į Konstitucinį Teismą, kad šis išaiškintų, ar A. Tapino organizuota akcija „Viso gero, Voldemortai“, nepažeidė įstatymų.

Per Seimo rinkimus daugiamandatėje rinkimų apygardoje LLRA-KŠS neįveikė 5 proc. kartelės ir į 2020–2024 metų kadencijos Seimą nepateko.

Benas Brunalas (ELTA)

Sidebar placeholder