Valdantieji ketina šauti į visuomenę bent iš penkių pabūklų

Valdantieji ketina šauti į visuomenę bent iš penkių pabūklų

Kovo 10-ąją prasidėjo Seimo pavasario sesija. Valdantieji iki birželio 30 dienos, kada numatyta šios sesijos pabaiga, ketina šauti į visuomenę bent iš penkių pabūklų. Net ir žinodami, kad kils erzelis. Pasipiktinimas. Susipriešinimas. Ir ne tik Seime.

Pirmasis pabūklas, stumiamas liberalų, - įteisinti vienalytę partnerystę. Antrasis, stumiamas konservatorių, - pagrindiniame asmens dokumentų puslapyje įteisinti x, w ir q raidžių rašybą. Valdantieji taip pat sieks, kad būtų dekriminalizuoti nedideli kanapių ir kitų psichotropinių medžiagų kiekiai.

Už juos grėstų tik administracinė atsakomybė. Taip pat sieks, kad alkoholio galėtų nusipirkti ir 18-mečiai. Ilgiau būtų leidžiama prekiauti svaigiaisiais gėrimais sekmadienį. Taip pat ketinama svarstyti Tautinių mažumų įstatymo projektą.

Jo esmė - įteisinti gatvių, įstaigų pavadinimų rašymą ne tik valstybine, bet ir tautinės mažumos kalba. Jei ši tautinė mažuma konkrečiame rajone sudaro daugiau nei trečdalį visų rajono gyventojų.

Ar ne niekšinga? Per pandemiją, nuotoliniu būdu prastūminėti įstatymus, kurie tikrai supriešins visuomenę. Ir ganėtinai suktai. Valdantieji puikiai supranta, kad Seimo lenkai tos pačios lyties partnerystei nė už ką nepritars.

Todėl, kad lenkų ryžtas susilpnėtų, ketina įteisinti tas tris nelemtąsias ne lietuviško raidyno raides. Ir leisti Vilnijos krašte gatvių, miestelių, kaimų pavadinimus rašyti ir lenkiškai. Nes ir taip aišku, kad kitos tautinės mažumos (rusai, totoriai, karaimai, kartvelai, latviai ir t.t.) beveik jokioje šalies seniūnijoje nesudaro gyventojų trečdalio, todėl lentelių savo kalba nekabins.

Negi valdantieji nesupranta, jog kuo labiau pataikaus vienai tautinei mažumai, tuo labiau augs jos apetitas?

Taip pat ruošiamasi įsiteikti narkotikų pardavėjams. Nes jie pardavinėja psichotropines medžiagas tikrai ne centneriais. Pakuotėse. Po kelis gramus.

Alkoholio prekybos atlaisvinimas taip pat bus vertinamas prieštaringai. Juolab jei politinė opozicija šauks, jog dešinieji ketina nugirdyti visuomenę. Ir apkvaišinti kanapėmis.

Kodėl valdantieji pasirinko eiti per minų lauką? Rudens sesijai nukėlė tik Stambulo konvencijos ratifikavimą. O todėl, kad faktiškai ėmė vykdyti vien Laisvės partijos programą.

Mažiau radikalus Liberalų sąjūdis - ir tas užtilo. Tik jų lyderė kaip pabaidyta vištelė blaškosi. Priiminėja tuščias „parašų" dėžes. Jei kas plėšriai, įžūliai dominuoja valdančiųjų viešojoje erdvėje, tai Aušrinė Armonaitė.

Tik ne kaip Ekonomikos ir inovacijų ministrė, susirūpinusi dėl verslo per pandemiją. Ne kaip žmogus, dirbantis premjerės komandoje. O kaip visokeriopų „laisvių" gynėja. Nors kai kurios „laisvės" gali paveikti Tautą kaip nuodas.

Gal tikrai vertėtų leisti politikams be eilės pasiskiepyti nuo COVID-19. Kad greičiau savo išrinktuosius Seimo salėje pamatytume gyvus. Nes taip lengva nuotoliniu būdu priiminėti Tautai nesuvokiamus, žalingus įstatymus. Kai nereikia žiūrėti visuomenei į akis, mažiau gėda.

O konservatorių noras išlikti valdžioje toks stiprus, jog bet kokį įstatymą pasiryžę palaiminti, kad tik liberalai nesupyktų.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder